Poznaj zalety łóżek drewnianych

26 sierpień 2020

W sypialni spędzamy jedną trzecią doby. Ważne więc, żeby jej wystrój był spójny i przytulny, tak żebyśmy czuli się w niej dobrze. Dlaczego warto zdecydować się na drewniane łóżko? Jaką ma ono przewagę nad łóżkami z płyty meblowej?

Wytrzymałość

Łóżka produkowane ze sklejki nigdy nie będą tak trwałe jak te wykonane z prawdziwego drewna. Drewno dostosowuje się do wilgotności oraz temperatury wnętrza. Rozciąga się i kurczy, dzięki czemu wciąż zmienia swoje właściwości. Zakup łóżek z tworzyw sztucznych tylko na pozór wydaje się oszczędnością. Łatwo je uszkodzić, a wraz z upływem czasu wyglądają one coraz mniej estetycznie. Łóżka drewniane, przede wszystkim te wykonane z twardego gatunku drewna jak np. buk czy dąb, są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Służą one właścicielowi przez długie lata, a czasem nawet i następnym pokoleniom.

Ponadczasowość

Kolejną zaletą drewnianych łóżek jest to, że są one ponadczasowe. W aranżacji pomieszczeń pojawiają się różne trendy, a później się zmieniają. Ciężko jest za tymi nowinkami nadążyć i co kilka lat zmieniać całe umeblowanie wnętrza. Drewno nigdy nie wychodzi z mody, a na dodatek nie nudzi się tak szybko jak inne materiały. Drewniane meble mieli w swoich domach nasi dziadkowie i choć minęło tyle lat, to meble z drewna wciąż cieszą się sporą popularnością. Drewniane łóżko do sypialni to z pewnością inwestycja na wiele lat.

Uniwersalność

Łóżko drewniane świetnie dopasuje się do każdej sypialni, niezależnie od tego, w jakim stylu jest ona urządzona. Będzie ono dobrze wyglądało w sypialni minimalistycznej jak i nowoczesnej. Dużą zaletą mebli drewnianych jest to, że można je zawsze odnowić i przemalować. Dzięki temu mogą one zyskać nowe życie.

Estetyka

Klasa i elegancja to określenia, które kojarzą się z drewnianymi meblami. Drewniane łóżka cechuje niezwykle szlachetny wygląd i niebanalny styl. Nie da się ukryć, że prezentują się one dużo lepiej niż te z płyty wiórowej. Istnieje wiele typów łóżek drewnianych, od prostych, klasycznych wzorów począwszy, a na finezyjnych kształtach i zdobieniach kończąc. Ponadto meble z tworzyw sztucznych bardzo łatwo przyciągają kurz i szybko matowieją w przeciwieństwie do mebli drewnianych. 

Unikatowość

Decydując się na wybór drewnianego łóżka mamy pewność, że dostaniemy unikatowy mebel. Każde drewno posiada inny układ słojów i różni się w pewnym stopniu zabarwieniem. Sklejone ze sobą drewno tworzy jednak spójną całość. W dzisiejszych czasach, kiedy większość mebli schodzi z tej samej linii produkcyjnej, posiadanie przedmiotu, który jest niepowtarzalny, jest zjawiskiem rzadko spotykanym.

Naturalność

Drewno to materiał, który jest całkowicie naturalny. Charakteryzuje się właściwościami antystatycznymi, co wiąże się z tym, że nie przyciąga za dużo kurzu. Z tego powodu drewniane łóżka są świetną propozycją dla alergików. Drewno ma zdolność do pochłaniania i oddawania wilgoci do otoczenia. Posiada ono także wiele właściwości zdrowotnych i jest przyjazne dla człowieka. Przez to, że łóżko drewniane służy przez wiele lat, jest to również lepszy wybór z ekologicznego punktu widzenia niż zakup łóżka z płyty meblowej.

 Artykuł powstał we współpracy z lozka.net.pl

 

Zapisz się do naszego Newslettera

Home | O nas | Reklama | Kontakt