Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Szklane ściany i podłogi w nowoczesnym wnętrzu

Szklane ściany i podłogi
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Szkło stało się ostatnim czasem materiałem, który jest coraz częściej i chętniej wykorzystywany w architekturze i aranżacji wnętrz. Warto zaznaczyć, iż szkło hartowane jest powszechnie stosowane w budownictwie biurowym oraz mieszkalnym. Ściany szklane wyróżniają się niezwykłą prezencją, elegancją oraz nowoczesnym designem, są innowacyjnym rozwiązaniem. Oprócz walorów wizualnych ściany szklane posiadają również inne walory.

Ściany szklane i ich zalety

Szkło hartowane jest bardzo chętnie stosowane przede wszystkim ze względu na dużą trwałość i wysokie walory estetyczne, przyciąga swoim wyglądem. Podłogi wykonywane ze szkła hartowanego odznaczają się niebywałą odpornością na zarysowania oraz dużą wytrzymałością. Nowoczesny design i dobry styl sprawił, iż szkło z roku na rok staje się coraz bardziej popularnym materiałem. Dzięki szklanym ścianom otrzymujesz nowoczesny i niepowtarzalny klimat, jedyny w swoim rodzaju. Jest to jedna z największych zalet, jakie posiadają podłogi i ściany ze szkła, nadają całemu wnętrzu unikalny charakter. Warto dodać, iż ściany szklane mają duże zastosowanie również w biurze, ponieważ pracownicy czują się zdecydowanie lepiej w pomieszczeniach, które odznaczają się pod względem wizualnym, wpływa to także a może i przede wszystkim na zwiększenie wydajności w pracy. Podłogi szklane są często spotykane w nowoczesnych mieszkaniach. Jest to rozwiązanie, które pasuje do wnętrz, które stawiają przede wszystkim na estetykę, wygląd, przejrzystość, a także na minimalizm.

Lepszy widok

Ściany szklany dobre sprawdzają się także w ciasnych i niewielkich pomieszczeniach, bowiem optycznie je zwiększają. Zastosowanie szkła nadaje miejscu niebywałej lekkości i sprawia, że wygląda na większe i bardziej przestronne. Warto również zadbać o odpowiedni dobór mebli, koloru, gdyż właściwy wybór może powiększyć optycznie każdy pokój w mieszkaniu. Dużą zaletą ścian zaprojektowanych ze szkła jest przepuszczalność promieni słonecznych, bowiem dzięki odpowiedniemu umiejscowieniu szklanych ścianek do całego budynku wpadać będzie zdecydowanie więcej światła. Warto zdecydować się na montaż ścian działowych ze szkła, zwłaszcza w miejscu, gdzie mamy widok na łąkę, las, jezioro lub inny przyjemny dla oka krajobraz. Poprawi to zdecydowanie nastrój i wypełni zielenią każde pomieszczenie. Taki widok nie tylko jest ładny dla oka, ale pomoże uporać się ze stresem całego dnia. Dzięki podłodze ze szkła zwykłe spacerowanie po domu nabierze niepowtarzalnego charakteru. Fajnym i nowoczesnym rozwiązaniem, które poprawia design wnętrza jest wstawienie pomiędzy poszczególne warstwy szkła zdjęć cyfrowych, dzięki temu uzyskać można wspaniały efekt wizualny.

Czyszczenie podłóg i ścian ze szkła

Największą wadą podłóg i ścian ze szkła jest nieco zimny design, dlatego przed ich wyborem warto zastanowić się, czy będą pasować do całej architektury wnętrza mieszkania. Należy również pamiętać, iż szkło wymagać będzie regularnego czyszczenia i pielęgnacji, aby mogło zachować estetyczny i elegancki wygląd. Należy przecierać je miękką ścierką oraz płynem do czyszczenia szyb.

Ściany i podłogi ze szkła są idealnym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie przede wszystkim estetykę i przejrzystość w pomieszczeniach. Poprawiają wygląd wnętrza, nadając mu nietuzinkowego charakteru. Jeśli jesteś zainteresowany, postaw na nowoczesny design i dobry styl!

Artykuł powstał we współpracy z szyby-dekoracyjne.pl