© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak zamontować rolety dzień i noc?

rolety dzień i noc
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Rolety typu dzień i noc w ostatnich latach cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem konsumentów. Zawdzięczają to między innymi swojej funkcjonalności oraz eleganckiemu, nienachalnemu designowi, który idealnie współgra z wystrojem niemalże każdego pomieszczenia. Ponadto w sklepach dostępne są różne rodzaje rolet dzień i noc, dzięki czemu każdy jest w stanie wybrać spośród nich coś dla siebie - niezależnie od tego, czy poszukuje rolety do ogromnego, zajmującego niemal całą ścianę okna, czy też do malutkiego, o nieregularnym kształcie.

W jakim pomieszczeniu sprawdzą się rolety dzień i noc?

Funkcjonalność rolet dzień i noc sprowadza się przede wszystkim do tego, że umożliwiają one dozowanie ilości światła przedostającej się przez okno do pomieszczenia. Skonstruowane są one bowiem z naprzemiennie ułożonych pasów zaciemniającej oraz przepuszczającej światło tkaniny. Umożliwia to stopniowanie zaciemnienia pomieszczenia - można ustawić roletę tak, by do pomieszczenia dostawała się maksymalna ilość światła, lub odwrotnie - tak, by w pokoju było go bardzo niewiele.

Istotną kwestią, która według jednych stanowi zaletę rolet dzień i noc, a według innych wprost przeciwnie, jest ich wygląd. Pod tym względem stanowią one z całą pewnością jeden z najbardziej uniwersalnych modeli na rynku - naprzemienne szerokie pasy są bowiem bardzo proste, graficzne oraz ponadczasowe. Co więcej na rynku dostępne są setki odcieni, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie ich do niemalże każdego wnętrza. Charakterystyczne dla rolet dzień i noc naprzemienne pasy nie lubią jednak konkurencji, dlatego po zamontowaniu ich w oknie lepiej jest unikać dodatkowych, zbędnych dekoracji, które stworzą efekt chaosu.

Montaż rolet dzień i noc

W sklepach budowlanych dostępne są przeróżne warianty rolet dzień i noc, które montuje się w różnorodny sposób. Możliwe jest zamówienie spersonalizowanych rolet wykonanych z dowolnego rodzaju drewna lub kupienie gotowego zestawu w jednym ze standardowych wymiarów, które można następnie samodzielnie zamontować. Istnieją dwa rodzaje takich rolet - ścienne oraz okienne. Montuje się je na ścianie lub bezpośrednio na framudze okna.

Najprostsze jest z całą pewnością zamontowanie rolety okiennej, którą przytwierdza się w sposób bezinwazyjny do framugi. Nie jest do tego celu potrzebna wiertarka, śruby czy inne narzędzia, wystarczą jedynie dołączone do zestawu elementy montażowe. Na ramie okna montuje się specjalne haczyki, na których następnie umieszcza się przygotowaną wcześniej roletę.

Nieco więcej wysiłku wymaga montaż rolety wolnowiszącej (zwanej inaczej ścienną), którą przytwierdzić można między innymi do sufitu lub - jak sama nazwa wskazuje - do ściany. Nie jest to jednak zadanie niewykonalne. Wystarczy wywiercić w ścianie otwory o odpowiedniej średnicy, a następnie umieścić w nich kołki oraz wkręty, na których w dalszej kolejności należy zamontować całą konstrukcję.

Prawidłowo zamontowana roleta dzień i noc spełnia swoją funkcję przez długie lata, umożliwiając stopniowanie naturalnego oświetlenia w pomieszczeniu.

  Artykuł został przygotowany przy współpracy z Grako.pl

 

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry