Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Najlepsze listwy elewacyjne dla Twojego domu

Listwy elewacyjne
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Szukasz najwyższej jakości produktów, które będą w stanie spełnić wszelkie Twoje oczekiwania i zapewnią trwałość elewacji ociepleniowej i tynków wewnętrznych na wiele lat? Zobacz, jakie profile elewacyjne wybrać dla swojego domu.

Nowość – listwa PCV BP19

Zaprojektowana została z myślą o ozdobnych zewnętrznych bruzdach „na rąbek”, które tworzy się na powierzchni elewacji. Listwa PCV BP19 jest idealnym zamiennikiem dla bardzo popularnego montowania blachy płaskiej na elewacji budynku. Montaż takiej blachy na ścianach jest problematyczny i bardzo kosztowny. Wymaga on bowiem zastosowania technik dekarskich i wykorzystania usług dekarza – to specjaliści, których wsparcie wymaga sporych nakładów finansowych.

Listwa elewacyjna BP19 daje nam taki sam efekt wizualny jak metalowe blachy, jednak pozbywamy się szeregu utrudnień i ograniczeń związanych z jej montażem. W bardzo prosty i szybki sposób możemy kontrolować i kształtować finalny wygląd naszej elewacji, dzięki czemu będzie ona jeszcze bardziej atrakcyjna i ciekawsza.

Tego rodzaju listwa gwarantuje nam jednolitość systemu na całej powierzchni budynku. W odróżnieniu od blach metalowych, które muszą być rozłożone w równych odległościach, listwa daje nam całkowitą swobodę w rozmieszczeniu jej  na budynku. Pozwala to na jeszcze większe pole manewru i miejsce na indywidualność architektury.

Listwy elewacyjne do systemów ociepleń

Listwy elewacyjne produkowane przez firmę Bella-Plast są przeznaczone dla budynków ocieplanych metodą lekką–mokrą. Elementem lekkim jest okładzina termiczna – najczęściej poliester ekstrudowany, czyli styropian, lub wełna mineralna. Rolę elementu mokrego odgrywa tynk strukturalny, który jest nakładany na okładzinę w postaci masy szpachlowej i zbrojony siatką z włókna szklanego.

Bezspoinowy system ociepleń wyróżnia się głównie montażem okładziny termicznej w sposób, który wyklucza powstawanie mostków termicznych. Dzięki temu możemy znacznie ograniczyć straty ciepła, wynikające z nieszczelności przegród zewnętrznych. Elementy, jakie powinniśmy znaleźć w dobrze wykonanym systemie BSO, to okładzina termiczna, łącznik do montażu okładziny, zbrojąca siatka, klej, tynk strukturalny oraz profile elewacyjne (wykończeniowe).

Bardzo ważnym elementem systemu są kątowniki PCV, profile, które wzmacniają i zbroją narożniki budynku, oraz okapniki, które chronią elewację przed wnikaniem wody. Nie można zapomnieć o listwie startowej, która musi zostać zamontowana w miejscu, gdzie chcemy rozpocząć montaż okładziny termicznej. Efekt wizualny elewacji poprawia użycie listew przyokiennych i listew do boniowania.

Profile elewacyjne Bella Plast wzmacniają elewację, chronią ją przed uszkodzeniami mechanicznymi, pogodowymi, a także zagrożeniami biologicznymi, przedłużając jej trwałość i poprawiając parametry izolacyjne.

bellaplast home test 3b

Profile do mokrego tynku

Tynkowanie na mokro to określenie używane przy tynkowaniu powierzchni wewnętrznych z użyciem masy tynkarskiej. Proces jej nakładania najczęściej odbywa się z użyciem agregatu, czyli bardzo szybko. Nawet przy dobrze przygotowanej mieszance jedynym sposobem na gwarancję perfekcji, jest zastosowanie profili wykończeniowych, które zapewnią równe i właściwie położenie tynk. Profile te, obecnie są powszechnie używane w budownictwie.

Korzystając z produktów firmy Bella-Plast, posiadamy wszystkie niezbędne profile do wykonania elewacji dociepleniowej, tynków wewnętrznych czy zabudowy gipsowo-kartonowej. Dzięki nim, przy wykańczaniu naszego domu, możemy liczyć na najlepszy efekt końcowy.