Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Wszystko na swoim miejscu. Domki ogrodowe – które wybierać?

Domki drewniane
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Nieuporządkowana piwnica, brak garażu, mało miejsca w przydomowym schowku – na te i wiele innych bolączek pomóc może domek ogrodowy. To rozwiązanie łatwe w montażu, funkcjonalne i długoterminowe. A przy tym może stanowić ładną dodatkową dekorację naszej zieleni. Pasuje zarówno do gospodarstw domowych, jak i działek. Przyjrzyjmy się najpowszechniejszym typom domków ogrodowych.

Domki drewniane

Wystarczy jedno wolne popołudnie, by urokliwy, drewniany domek pojawił się na naszej posesji. Świetnie sprawdzi się zarówno jako miejsce do przechowywania sprzętu ogrodowego, jak i kryjówka dla naszych milusińskich. Jednak skupmy się na praktycznym zastosowaniu tego rozwiązania. To doskonałe miejsce, gdzie będziemy mogli umieścić wszystko, co ważne dla utrzymania pięknego i czystego podwórka. Narzędzia już nie będą zaprzątać nam miejsca w garażu lub – co gorsza – w kątach domu. Wszystko w jednym domku? Doskonała opcja – wygoda codziennego użytku! Innym, pokrewnym rozwiązaniem są domki szkieletowe. Znakomicie pasują do działki wypoczynkowej, ale nie tylko.

Domki metalowe

Metalowe domki ogrodowe to rozwiązanie ekonomiczne. Mieści się w nich wiele, a funkcjonalność jest bardzo duża. Kompaktowy charakter takiego budynku polega również na łatwości montażu. Całość zajmie nam mało czasu, a efekt bardzo szybko będzie można zauważyć. To prosta konstrukcja, z którą poradzi sobie nawet niedoświadczony ogrodnik-amator. Co ważne, przy domku metalowym nie jest wymagany fundament, a całość jest lekka i – w razie potrzeby – stosunkowo łatwa do przeniesienia. Minusem tego rozwiązania zapewne będzie to, że w sezonie letnim metal dość mocno się rozgrzewa i jakiekolwiek prace w środku mogą być nieco bardziej utrudnione. Ogólnie jednak metalowy domek ogrodowy będzie świetną opcją do każdego typu terenu zielonego.

Domki plastikowe

Domki plastikowe – duże, małe, większe i mniejsze. To rozwiązanie polecane zwłaszcza tym, dla których najważniejszym kryterium jest cena całej konstrukcji. Domek plastikowy pomieści wszystkie niezbędne narzędzia i akcesoria ogrodowe, jego funkcjonalność jest wysoka, a cena stosunkowo niska. Dlatego tak chętnie dzisiaj sięga się po tworzywa sztuczne. Plastik dzisiaj jest już substancją bezpieczną, a dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii produkcji, nie zawiera szkodliwych substancji. Przy czym warto zauważyć, że plastikowe domki występują w różnych wersjach kolorystycznych i mają rozmaite układy – stanowić mogą całkiem estetyczny element ogrodu.