Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Stół drewniany industrialny – oryginalne meble do nowoczesnych loftów

Stół w stylu industrialnym
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Stół drewniany industrialny coraz częściej pojawia się w projektach wnętrz. Jego charakterystyczny i ciekawy wygląd sprawia, że jest chętnie wykorzystywany przez architektów przy tworzeniu nowoczesnych aranżacji. Wnętrzarski świat już dawno wyszedł z pewnych ram i zaczął mieszać ze sobą różne style. Celem jest efekt końcowy – oryginalny, niepowtarzalny i taki, który na długa zapada w pamięci.

Dlatego właśnie stoły loftowe można spotkać w wielu aranżacjach. Warto jednak pamiętać jaka jest geneza powstania tych produktów. A jest równie ciekawa jak wnętrza loftowe, które na długo zostają w pamięci. Prawdziwy loft, rodem z nowojorskich dzielnic to charakterystyczne miejsce, obok którego nie można przejść obojętnie.

Stół w stylu industrialnym

Stół drewniany industrialny zawdzięcza swoją nazwę stylowi industrialnemu, z którego się wywodzi. Warto cofnąć się nieco w czasie i zgłębić tajemnicę loftów. Skąd się wzięły i dlaczego pokochał je świat nowoczesnych wnętrz?

Styl industrialny ma swój początek w latach 50-tych XX wieku. Narodził się w Ameryce, gdzie w tym czasie panował kryzys. Ludzie wykorzystywali pomieszczenia po starych obiektach przemysłowych na potrzeby mieszkalne.

Fabryki miały swój specyficzny wygląd. Podstawową zaletą była przestronność. Duże pomieszczenia przepełnione były typowymi dla przemysłu elementami – metalowe schody, betonowe ściany, zimna kolorystyka. Pojawiały się również szklane ściany działowe pomagające doświetlić pomieszczenia bez dostępu do okien.

Stół drewniany z metalowymi nogami

Zamiłowanie do chłodnej kolorystyki, naturalnych materiałów odbijało się na meblach. Często wykorzystywane były metalowe szafki ubraniowe, które były ważnym elementem w fabrykach.

Obecnie styl industrialny nie przypomina już tego z dawnych lat. Jest raczej synonimem luksusu, który czerpie inspiracje z dawnych obiektów przemysłowych.

Stół drewniany industrialny jest dobrym przykładem produktu wzorowanego na starych loftach, ale adaptowanego do nowej rzeczywistości. Metalowa podstawa nawiązuje do najczęściej stosowanych materiałów – naturalnych, zimnych, ciemnych.

Aby ocieplić nieco wizerunek pomieszczenia, w którym musimy się przecież czuć komfortowo, stół ma drewniany blat, który jest kontrastem dla reszty wnętrza. Wnosi swój ciepły, przyjemny wygląd i sprawia, że aranżacja nabiera domowego charakteru.

Stół industrialny rozkładany

Produkty loftowe powstające z myślą o nowoczesnych wnętrzach muszą być przystosowane do potrzeb codziennego życia. Tak jest również w przypadku stołów. Stół drewniany industrialny dostał nową funkcjonalność w postaci możliwości rozłożenia.

Stoły rozkładane rozwiązują wiele wnętrzarskich problemów. Są doskonałą odpowiedzią na ograniczoną przestrzeń. Na co dzień mogą być użytkowane w wersji złożonej, nie zajmując zbędnego miejsca w pomieszczeniu.

Wyjątkowe okazje, jak imprezy rodzinne, święta, to czas, w którym w domu pojawiają się goście i trzeba znaleźć więcej miejsca przy stole. W takim przypadku stół można rozłożyć i spokojnie zmieścić dodatkowych gości. Praktyczne rozwiązanie, które pomaga tworzyć funkcjonalną przestrzeń.

Stół loftowy do jadalni

Zastanówmy się teraz, gdzie można znaleźć stół drewniany industrialny? Czy każde pomieszczenie w domu jest odpowiednie dla tego typu charakterystycznych produktów?

Salon to miejsce, na które zwracamy szczególną uwagę przy urządzaniu wnętrz. Jest zazwyczaj największym pomieszczeniem i daje spore możliwości dla architekta. Jest więc miejscem idealnym do umieszczenia stołu industrialnego.

Co jednak z jadalnią czy kuchnią, które są zazwyczaj mniejsze, specyficzne i mają swoją ściśle określoną funkcję? Służą do spożywania posiłków i właśnie temu podporządkowane są ich aranżacje.

Warto jednak podkreślić, że stół jest najważniejszym meblem w jadalni, wokół którego można stworzyć całą aranżację. To centralny punkt pomieszczenia, który kreuje jego wizerunek. Umieszczeniem w nim wyjątkowego stołu w stylu industrialnym może być zatem ciekawym rozwiązaniem, które sprawi, że Twoja jadalnia nabierze smaku.

Stół loftowy do jadalni

Industrialny stolik kawowy

Oprócz stołów, o których opowiada ten artykuł, muszę jeszcze wspomnieć o ich mniejszych odpowiednikach – stolikach kawowych.

Stoliki kawowe są wnętrzarskim przebojem, który pojawił się względnie niedawno i podbił nasze serca. Trudno znaleźć nowoczesne wnętrze bez wyjątkowego stolika kawowego.

Ciekawy jest również fakt, że stoliki są często pomniejszonymi wersjami dużych stołów, dzięki którym można w interesujący sposób powiązać ze sobą aranżacje wnętrz w domu. Dobrze opracowane i przemyślane wnętrze jest gwarancją sukcesu i niepowtarzalnego wyglądu.

Artykuł powstał przy współpracy z producentem stołów Drewno i Forma.

https://drewnoiforma.pl/stol-drewniany