© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

  • Home
  • Dom i ogród
  • Przeprowadzka w 2020 roku: samodzielnie czy z firmą? Co wybrać?

Przeprowadzka w 2020 roku: samodzielnie czy z firmą? Co wybrać?

Przeprowadzka 2020
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Planowanie przeprowadzki to proces dość żmudny i pracochłonny. Choć początkowo wydaje się, że nie jest to trudne zadanie, gdy zaczniemy je organizować, okaże się, że wymaga sporo pracy. Czy warto zorganizować przeprowadzkę samodzielnie, czy może lepiej skorzystać z pomocy firmy przeprowadzkowej? Porównujemy koszty i czasochłonność obu rozwiązań w 2020 roku.

Samodzielna przeprowadzka - wady i zalety

Wielu z nas choć raz przeprowadziło się samodzielnie i zdaje sobie sprawę z tego, jak jest to pracochłonne. Jeśli jednak planujemy pierwszą zmianę miejsca zamieszkania, musimy zdać sobie sprawę z tego, że dokładne i bezpieczne spakowanie naszych rzeczy, następnie ich noszenie i przewożenie wymaga sporo czasu i jest męczące fizycznie. Szczególnie jeśli na co dzień nie prowadzimy sportowego trybu życia.

Zalety przeprowadzki na własną rękę

Najważniejszą zaletą samodzielnej przeprowadzki są niższe koszty. Niestety często jest to iluzoryczna oszczędność. Nie mniej jednak, gdy sami zaplanujemy i przewieziemy rzeczy, zapłacimy mniej. Mamy również pełną kontrolę nad wszystkimi naszymi rzeczami, nikt nie będzie ich widział, ani się nimi zajmował. Możemy również potraktować przeprowadzkę jako okazję do towarzyskiego spotkania, gdy poprosimy o pomoc w niej znajomych czy bliskich.  Będzie to również okazja do wzmocnienia krzepy i fizycznej kondycji.

Wady samodzielnej przeprowadzki

Niestety przeprowadzka na własną rękę niesie ze sobą również wiele niebezpieczeństw. Przede wszystkim potrzebujemy odpowiedniego samochodu, którym będziemy musieli przewieźć nasze rzeczy. Jeśli nie posiadamy pojemnego auta, mamy kilka możliwości:

  • pożyczyć auto od znajomych czy rodziny, lub poprosić kogoś z autem o pomoc,
  • wynająć auto do przeprowadzki,
  • wykonać więcej kursów posiadanym samochodem.

Kolejnym problemem może powstać, jeśli mamy w domu przedmioty duże i trudne do zapakowania do rodzinnego auta. Podobnie będzie, jeśli przewożone rzeczy są ciężkie lub wrażliwe. Samodzielne zapakowanie szkła, obrazów czy innych delikatnych akcesoriów, może być skomplikowane. Ze względów bezpieczeństwa warto skorzystać z pomocy specjalistów. Firma przeprowadzkowa posiada odpowiednie doświadczenie oraz akcesoria niezbędne do odpowiedniego zabezpieczenia przewożonych rzeczy.

Podczas samodzielnej przeprowadzki musimy samodzielnie dźwigać, co może się skończyć kontuzją.

Koszt przeprowadzki z firmą w 2020 roku

Przeprowadzka z firmą nie musi dużo kosztować. Ostateczna cena zależy jednak od wielu czynników. Kluczowy jest zakres prac oraz odległość, jaką trzeba będzie pokonać. Jednak koszt przeprowadzki z profesjonalistami zawiera między innymi pomoc w pakowaniu, noszenie, przewożenie oraz ponowne wniesienie mebli i pozostałych rzeczy. Ekipa przeprowadzkowa działa zdecydowanie sprawniej niż my sami, ze względu na duże posiadane doświadczenie. Możemy więc być pewni, że firma przeprowadzkowa oszczędzi nam dużo czasu i możliwych kłopotów.

Musimy zdawać sobie również sprawę z tego, że koszty przeprowadzki samodzielnej znacznie wzrosną, jeśli podczas przewożenia rzeczy coś ulegnie zniszczeniu. Niestety nie posiadając odpowiedniej wiedzy, łatwo o złe zabezpieczenie, zwłaszcza delikatnych przedmiotów. Równocześnie podczas przeprowadzki na własną rękę stracimy na pewno dużo więcej czasu, a ten jak wiemy, również jest bardzo cenny. Szczególnie gdy przeprowadzka wpływa na naszą pracę (np. nie możemy jej wykonywać lub zmieniamy lokalizację firmy) lub zdrowie (jeśli sobie nadwyrężymy coś podczas noszenia mebli).

Jak przeprowadzać się w 2020 roku? Samodzielnie czy z firmą przeprowadzkową?

Każdy powinien samodzielnie rozważyć wady i zalety obu rozwiązań. Jeśli zależy nam na oszczędności czasu, sprawnej, szybkiej przeprowadzce, warto zdecydować się na pomoc firmy przeprowadzkowej. Po przeliczeniu, koszty, jakie zapłacimy za usługę, nie będą wyższe, niż te, które ponieślibyśmy, wynajmując auto do przewożenia rzeczy. Decydując się na przeprowadzkę z profesjonalistami, mamy pewność, że całość odbędzie się sprawnie i bezpiecznie.

  Artykuł przygotowała firma ProPrzeprowadzki z Krakowa specjalizująca się w usługach przeprowadzkowych i transportowych.

 

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry