Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


5 wciągających seriali kryminalnych na letnie wieczory

seriale kryminalne
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Obecnie trwa akcja #zostańwdomu, niestety epidemia się jeszcze nie skończyła. Ponieważ wielu z nas zrezygnuje z dalekich wojaży, trzeba znaleźć sobie dobrą rozrywkę na lato. Dlatego dziś przedstawimy 5 wciągających seriali kryminalnych na letnie wieczory. Oto nasze propozycje.

Breaking Bad - dwuznacznie moralnie wybory i wciągająca fabuła

Można powiedzieć, że Breaking Bad to serial kultowy, choć pierwszy sezon powstał w 2008 roku. Opowiada historię nauczyciela chemii, który dowiaduje się, że ma raka. W związku z tym postanawia finansowo zabezpieczyć swoją rodzinę i rozpoczyna produkcję metaamfetaminy. Serial doczekał się 5 sezonów, a każdy jego odcinek trzyma w napięciu. Na platformie Netflix można również zobaczyć serial, który jest spin-offem "Breaking Bad", czyli "Better call Saul".

Ozark - jak stać się księgowym meksykańskiego kartelu


Żądza pieniądza i zabezpieczenia rodziny może okazać się bardzo silna. Ozark to jedna z tych produkcji, która niezwykle trzyma w napięciu. Bohaterem filmu są Marty Bird i jego żona Wendy, a także dzieci pary. W związku ze zdemaskowaniem księgowego, który pracował dla FBI i jego morderstwem, Marty Bird zmuszony jest by wyjechać z Chicago i porzucić dotychczasowe życie. Ozark ma stać się nową żyłą złota dla kartelu, który na legalnych biznesach chce prać brudne pieniądze z handlu narkotykami. Marty zobowiązuje się wyprać dla kartelu niebotyczną sumę w ciągu kilku miesięcy. Czy mu się to uda i czy będzie to koniec jego pracy dla kartelu? Czy uda mu się przechytrzyć FBI? Czy można w ogóle wyplątać się z takich sideł? Na część tych pytań poznasz odpowiedź oglądając serial, który na razie doczekał się 3 sezonów na Netflxie.

Sherlock - czy znany detektyw rozwikła wszystkie zagadki?

Serial kryminalny Sherlock opowiada rzecz jasna o legendarnym Sherlocku Holmesie i jego pomocniku doktorze Watsonie, ale postaci te zostają przeniesione do czasów współczesnych. Scenarzyści dopasowują opowieści autorstwa Doyle'a do współczesnych realiów. Serial był wielokrotnie nagradzany i doczekał się 4 sezonów i wszystkie można zobaczyć na platformie Netflix.

Dom w górach - czy zostanie rozwikłana zagadka tajemniczego zniknięcia rodziny?


Francuski serial "Dom w górach" to jedna z dobrych propozycji na letnie wieczory. Fabuła rozpoczyna się gdy grupa przyjaciół powraca w rodzinne strony. Po drodze wydarza się wypadek. Most zostaje całkowicie zniszczony, a podróżujący odcięci od świata w tytułowym domku w górach. Nagle zaczynają ginąć poszczególne osoby, a dodatkowo nie ma zasięgu. Równolegle obserwujemy historię sprzed lat, kiedy to w owym domu osiedliła się rodzina pisarza poszukującego inspiracji do drugiej książki. Mieszkańcy pamiętają, że rodzina zniknęła po krótkim czasie z dnia na dzień. Czy uda się rozwikłać tę zagadkę i czy ma ona związek z tajemniczymi morderstwami? Tego możecie dowiedzieć się oglądając serial na Netflixie.

Peaky Blinders - wojny gangów po I wojnie światowej

Akcja Peaky Blinders rozgrywa się po I wojnie światowej. Bohaterami są bracia, którzy dowodzą jedną z najsilniejszych grup przestępczych w mieście. Zarabiają na nielegalnych zakładach bukmacherskich, haraczach i handlu bronią na czarnym rynku. Akcja dzieje się w Birmingham, kiedy to w ręce Shelbiego dowódcy gangu trafia skradziony z fabryki transport broni. Na przeciw gangów staje komisarz policji, który na polecenie Winstona Churchilla chce odzyskać broń i oczyścić miasto z gangów. Poznajemy losy mafijnej rodziny Shelbich, które są niezwykle wciągające.

Tekst powstał przy pomocy portalu https://serialowy.pl