Jak przechowywać obuwie?

21 maj 2020

Posiadacze znacznej ilości butów często borykają się z problemem ich przechowywania. Są na to dwa rozwiązania – rezygnacja z zakupu nowych par (co może być dużym wyzwaniem ?) lub znalezienie funkcjonalnego sposobu pozwalającego na łatwe ich przechowywanie.

Po pierwsze: porządek

Pierwszym miejscem, które widzimy wchodząc do mieszkania, jest przedpokój. Stanowi on naszą wizytówkę, dlatego warto zaaranżować go tak, by panował w nim ład i porządek. Każdy członek rodziny codziennie zostawia w przedpokoju minimum jedną parę butów, dlatego odpowiednie miejsce do przechowywania obuwia zdecydowanie wpłynie na funkcjonalność tego pomieszczenia.

Półki ścienne

W przypadku małego przedpokoju i braku miejsca na dodatkowe meble, doskonale sprawdzą się półki ścienne. Możemy zawiesić je nawet na niewielkim kawałku ściany na całej jej wysokości. Jeżeli powiesimy je pod kątem 45° wobec siebie (na wzór litery V), zmieszczą się na nich aż dwie pary butów. To niezwykle proste i tanie rozwiązanie a co najważniejsze, zajmujące minimalną powierzchnię naszego niewielkiego przedpokoju. Odpowiednio rozmieszczając półki ścienne na ścianie, możemy znaleźć miejsce na nawet 20 par butów.

Jak przechowywać szpilki?

Wiele kobiet zastanawia się, jak przechowywać buty na obcasie, by zapobiec ich odkształceniu. Bardzo dobrze sprawdzą się do tego zwykłe szyny kuchenne, które można zamontować zarówno w szafie, jak i na ścianie – najlepiej powieszone równolegle względem siebie w odległości wielkości buta. Po raz kolejny w łatwy i tani sposób przechowamy sporą ilość szpilek, a także zyskamy ciekawą ozdobę naszego przedpokoju.

Pudełko z wentylacją

Kolejnym sposobem przechowywania butów są specjalne pudełka z wentylacją. Są one otwierane z boku i posiadają siatkę wentylacyjną zapewniającą dostęp powietrza. Dzięki niej możemy również od razu zobaczyć, które buty są przechowywane w danym pudełku. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie chroniące obuwie zarówno przed odkształceniem, jak i zakurzeniem. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów takich pudełek, możemy więc dopasować ich wygląd do stylu aranżacji naszego przedpokoju, dzięki czemu w prosty sposób, oprócz wolnego miejsca uzyskamy również kolejną ciekawą ozdobę.

Materiał opracowany przez eksperta portalu GetHome

 

Zapisz się do naszego Newslettera

Home | O nas | Reklama | Kontakt