Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Nieduże stoliki i ich styl

stolik skandynawski
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Styl skandynawski jest obecnie jednym z popularniejszych, jak mowa o urządzaniu wnętrz. Daje bowiem bardzo wiele możliwości, nie tylko jak chodzi o dobór kolorystyki, ale również zestawienie pojedynczych mebli z innymi aranżacjami. Szczególnie dużym powodzeniem cieszą się nieduże stoliki skandynawskie, które mają bardzo szeroki wachlarz zastosowań. W zależności od ich wymiarów i wysokości mogą być wykorzystywane jako stoliki kawowe lub na przykład jako stoliki w jadalni w przypadku niedużych jej wymiarów.

Zalety stolików skandynawskich

To, co sprawia że stoliki skandynawskie cieszą się tak dużym zainteresowaniem to z pewnością przede wszystkim ich wygląd. Są one proste, pozbawione zbyt wielu ozdób, jest to cecha charakterystyczna całego stylu skandynawskiego. Bardzo często do ich produkcji wykorzystuje się przede wszystkim naturalne materiały, wśród których królują różnorodne gatunki drewna. Często pozostawiany jest naturalny kolor drewna, który dzięki temu doskonale dopasowuje się do wielu zestawień kolorystycznych innych mebli. Stoliki w stylu skandynawskim, nawet jeśli są malowane to są to zazwyczaj pastelowe jasne barwy, które również bez problemu można dopasować praktycznie do każdego wnętrza. Obecnie z każdym rokiem rośnie na rynku ilość takich stolików, co znacząco ułatwia wybór odpowiednio dopasowanych. Nogi w przypadku stylu skandynawskiego bardzo często wykonywane są z metalu, co tworzy ciekawe efekty wizualne.

Sam stolik czy w komplecie

Gdy dokupuje się do istniejącej aranżacji stolik skandynawski często dylematem jest to, czy powinien on być jako samodzielny mebel czy lepiej zdecydować się na zakup w komplecie. Szczególnie chodzi tutaj o wyższe stoliki i dopasowanie do nich odpowiednich krzeseł. Te wykonane również w stylu skandynawskim najlepiej się będą prezentować, dlatego też nie dziwi fakt, że bardzo często osoby zainteresowane zakupem decydują się właśnie na całe komplety. Mowa tutaj ni tylko o stylu, ale również często o kolorystyce i materiałach, z jakich są wykonane meble, aby stworzyły ciekawą i niepowtarzalną całość. Gdy zaś chodzi o niewielkie stoliki, które często są wykorzystywane jako stoliki kawowe, zazwyczaj kupowane są niezależnie, jako oddzielne meble. Dość często także ich kolorystyka jest kontrastowa w stosunku do innych mebli czy na przykład koloru obić łóżek, aby wyeksponować ten właśnie mebel. Wszystko zależy zazwyczaj wyłącznie od gustu i oczekiwań właścicieli, ale bardzo często również od wielkości danego pomieszczenia. W mniejszych nie stosuje się zazwyczaj ciemnych beli, bowiem optycznie zmniejszają jego powierzchnię.