© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Mała łazienka – duży kłopot? Praktyczne porady

 |  Redakcja  |  Dom i ogród

Dla wielu z nas rozplanowanie i urządzenie mieszkania to prawdziwe wyzwanie – warto jednak zastanowić się nad każdym wnętrzem po kolei, aby było eleganckie, stylowe i praktyczne. Tym razem podpowiadamy Wam, jak urządzić niedużą łazienkę – kilka wskazówek znajdziecie poniżej.

Niewielki metraż – mniejsze możliwości?

Niewielkie mieszkania zawsze stanowią wyzwanie aranżacyjne. Okazuje się jednak, że nawet mała łazienka może mieć sporo miejsca, ale jej zaaranżowanie wymaga podjęcia ważnych decyzji. Łazienkę trzeba jednak starannie zaplanować, a okaże się, że jednak jest miejsce na wszystko – zmieści się nawet nieduża wanna narożna. Warto poznać kilka aranżacyjnych trików, aby przygotować wnętrze zgodnie ze swoimi potrzebami, możliwościami oraz gustem – skorzystaj z naszych porad.

Planuj z głową

Aranżacja małej łazienki wymaga wysiłku – każdy element wyposażenia musi być dobrze przemyślany. Najpierw określ swoje potrzeby i oczekiwania, a następnie zdecyduj, jakie sprzęty wybierzesz – do wyboru jest m.in. brodzik, ale i różne wanny prostokątne, narożne itd. Pamiętaj też, że każdy szczegół musi pasować do całości – dobierz oświetlenie, płytki, ale i wszystkie dodatki dekoracyjne bardzo starannie.

Jak zagospodarować niewielką przestrzeń?

Przede wszystkim funkcjonalnie! Mała powierzchnia oznacza spore trudności w aranżacji – dotyczy to zarówno kwestii technicznych, jak i zagospodarowania pomieszczenia. Staraj się zaoszczędzić przestrzeń, ale nie kosztem wygody – jeśli masz dziecko, dobrym pomysłem będzie wanna prostokątna lub inna. Wiele osób jednak decyduje się na prysznic.

Prysznic zamiast wanny

Pierwsza myśl podczas powiększania wnętrza w łazience to rezygnacja z wanny i montaż brodzika prysznicowego. Modne są też prysznice bezbrodzikowe – są praktyczne i dodadzą wnętrzu lekkości. To podstawowy krok do urządzenia małej, ale praktycznej i funkcjonalnej łazienki. Alternatywą jest również parawan nawannowy – trzeba rozważyć wszystkie za oraz przeciw.

Praktyczna zabudowa

Aby ukryć różne elementy, które nie wyglądają estetycznie w małej łazience, lepiej je schować – służą do tego na przykład kosze, pudełka i inne pojemniki. Można w nie schować kosmetyki oraz środki chemiczne. Warto też zamontować dodatkowe szafki, w których można schować różne drobiazgi. W małej łazience brakuje też miejsca na sprzęty, dlatego lepiej wybierać małe urządzenia – na przykład zdecydować się na pralkę ładowaną od góry.

 

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry