Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Okleiny i folie meblowe

 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Chcesz zmienić aranżację wnętrza, a nie masz ochoty lub możliwości na zakup nowego kompletu mebli? Możesz odświeżyć wizualnie mieszkanie w tańszy sposób – umożliwią Ci to okładziny i folie meblowe. Dowiedz się, jakie są ich zalety!

Okleina – mebel wygląda niczym nowy!

Jedną z największych zalet okleiny meblowej jest jej uniwersalność. Obojętnie od tego, czy chcesz odświeżyć drzwi szafy, blat biurka czy drzwi komody, będzie pasować dosłownie wszędzie. Ponieważ okleiny do mebli dostępne są w różnych kolorach, takich samych, jak i meble, bez problemu dopasuje się je do posiadanych sprzętów. Jeśli nie tylko chcesz zmienić kolor, ale również i przyozdobić dany mebel, możesz zdecydować się na okleiny ze wzorami. Takie okleiny często stosowane są w pokojach dziecięcych, gdzie nanosi się na meble nie tylko kolor, ale i ozdoby w postaci samochodzików, postaci z bajek, itp. Można także zdecydować się na okleiny imitujące marmur, kamień czy wybrany gatunek drewna. Warto dodać, że znajdziemy okleiny przeznaczone specjalnie do mebli pokojowych, łazienkowych, jak i wyłącznie do kuchennych.

Oprócz uniwersalności i szerokiego wyboru kolorów oraz wzorów, niewątpliwym atutem oklein jest także ich cena – przeciętna okleina kosztuje kilka razy mniej niż przeciętna farba czy lakier do drewna. Dzięki temu można odświeżyć wizualnie meble dość niewielkim kosztem. Są one bardzo odporne na zanieczyszczenia i łatwo zmywalne, dzięki czemu naprawdę dasz im drugie życie! Ich cechy biorą się z faktu, że są wykonane z folii pokrytej laminatem (najczęściej PCV).

Następna z zalet to łatwa aplikacja – okleiny są samoprzylepne, dzięki czemu do ich nałożenia nie potrzebujemy kupować specjalnie kleju. Przyda się jednak np. wałeczek, dzięki któremu wyrównamy powierzchnię okleiny i zlikwidujemy ewentualne bąbelki powietrza. Można użyć w tym celu również skrobaczki do szyb. Przy nakładaniu większych arkuszy warto podzielić je na mniejsze, co znacznie ułatwi aplikację. Dzięki samoprzylepności okleinę można łatwo można je zdejmować – na przykład aby nałożyć nową lub pomalować mebel.

Gdzie znaleźć dobre okleiny?

Jak i w przypadku wszystkich innych produktów, także wśród oklein można znaleźć lepsze i gorsze marki. A ponieważ w te drugie nie warto inwestować – chyba, ze chce się za jakiś czas wydawać pieniądze na kolejne – warto nabyć okleiny wysokiej jakości. Znaleźć je można w licznych sklepach online, jak np. sklep Fabertec.