Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Stwórz swój własny projekt wnętrz!

 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Nowe mieszkania, domy, wnętrza – wszystko to wymaga odpowiedniego urządzenia. Możliwości wystroju jest bardzo dużo, więc wydawać by się mogło, że nie stanowi to żadnego problemu. Jak się jednak okazuje, nie jest to proste zadanie.

By samodzielnie stworzyć projekt wnętrza, musimy się nieco natrudzić, jednak efekt końcowy z pewnością będzie zachwycał!

Krok po kroku
By pomieszczenia były wpisane w najnowsze trendy oraz odpowiadały naszym upodobaniom, musimy dokładnie przejrzeć ofertę oraz zorientować się, jakie są nasze możliwości. Gdy trudno jest nam to ocenić, zawsze możemy skorzystać z porady profesjonalistów, którzy nie tylko tworzą projekt, ale również dobierają właściwe wyposażenie, meble, najpotrzebniejsze sprzęty RTV i AGD, a nawet elementy dekoracyjne. Konsultacje z fachowcem mogą być korzystne dla nas i naszego domu, jednak mogą być również kosztowne. Gdy czujemy, że samodzielnie jesteśmy w stanie sprostać temu zadaniu i stworzyć projekt wnętrza od podstaw, musimy trzymać się kilku reguł.

projekt wnetrz


Narysuj to
Pierwszym krokiem w procesie tworzenia projektu jest szkic. Nasze pomysły mogą wciąż się zmieniać. Aby te najciekawsze nie zostały zapomniane, warto przelać je na papier. Przy tworzeniu rysunku nie możemy zapominać o zachowaniu odpowiednich proporcji. Gdy w wyobraźni chcemy ustawić meble w pomieszczeniu, nie możemy przewidzieć, czy wszystkie one zmieszczą się. Szkic na pewno nam to ułatwi.

Planowanie
Podczas tworzenia projektu wnętrza musimy działać stopniowo. Nie powinniśmy najpierw kupować dodatków oraz mebli, a później zastanawiać się nad instalacją oraz malowaniem ścian. Wymiana instalacji powinna odbyć się na samym początku, gdy pomyślimy o tym po pomalowaniu ścian, cała nasza wcześniejsza praca pójdzie na marne. Odpowiednia kolejność to podstawa.

Wykorzystaj możliwości mieszkania
Pamiętaj, że różne wnęki, zakamarki, które znajdują się w domu, mogą zostać wykorzystane w dobry sposób. Projekt wnętrza ma uwzględniać praktyczne wykorzystanie całej przestrzeni. Dlatego też istniejące nisze lub załomy mogą zostać wypełnione półeczkami, dobrym oświetleniem i dekoracyjnymi przedmiotami, które nie tylko stworzą klimat w mieszkaniu, ale optycznie je powiększą, przez co uzyskamy efekt większej przestrzeni. Podobnie jest z oknami. Warto wykorzystywać naturalne światło. Dzięki powieszeniu na ścianie, znajdującej się naprzeciw okna lustra, dodamy całemu pomieszczeniu więcej energii. Jasne pokoje poprawiają domownikom samopoczucie i również optycznie zwiększają metraż.

Nie ulegaj pokusom
Kupno mebli oraz lamp także powinna być zaplanowana. Gdy zdecydujemy się na meble, ponieważ te akurat nam się spodobały, możemy nie uzyskać upragnionego efektu. Ważne jest, by zdecydować się na jeden dominujący styl w całym mieszkaniu. Wówczas będziemy czuć się swobodnie oraz bardzo komfortowo w pomieszczeniu modnie, oraz stylowo urządzonym. Wykonując projekt wnętrz, nie możemy zapomnieć o kosztorysie. Te zazwyczaj się zmieniają i z reguły wydajemy więcej, niż zaplanowaliśmy, jednak warto ustalić górną granicę i nie przesadzić z niepotrzebnym wydawaniem pieniędzy.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany dzięki uprzejmości sklepu Spokoloko.net, specjalizującym się w sprzedaży wyposażenia do domu i ogrodu.