Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Czy dzięki oświetleniu można powiększyć przestrzeń mieszkania?

 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Organizacja przestrzeni w naszym mieszkaniu to bardzo ważny etap urządzania poszczególnych pomieszczeń, w szczególności jeśli metraż nie jest zbyt duży. Istnieją różne sposoby, by wizualnie nadać naszym pokojom odpowiedniego klimatu i nastroju. Czy można dokonać tego dzięki odpowiedniemu oświetleniu?

Oświetlenie w naszym mieszkaniu to podstawowy element wyposażenia domu. Wybór wydaje się z pozoru bardzo łatwy, jednak w praktyce jest to bardziej skomplikowane. Wybierając lampy do naszego mieszkania, musimy trzymać się kilku podstawowych zasad. Oprócz indywidualnych upodobań i wybieraniu oświetleń wyłącznie pod względem dekoracyjnym i estetycznym, warto pamiętać o funkcji jakie pełni konkretne światło.

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że oświetlenie ma wpływ zarówno na nasze samopoczucie, jak i na wygląd przestrzeni w naszym mieszkaniu. Dzięki dobrze dobranemu światłu może zdziałać naprawdę wiele, aby nasze pomieszczenie sprawiało wrażenie większego i bardziej przestronnego.

Kilka sztuczek
Aby optycznie zwiększyć przestrzeń naszego pokoju, może zastosować kilka prostych sztuczek związanych z odpowiednim doborem i skierowaniem światła. Oczywiście najlepszym sposobem jest dostarczenie do pokoju jak najwięcej światła naturalnego, jednak nie zawsze jest to możliwe.

Duża ilość i podświetlone powierzchnie – to jedna ze wskazówek, aby dzięki lampom uczynić nasz pokój większym – oczywiście tylko wizualnie. Duża ilość punktów świetlnych zawsze powiększy dane pomieszczenie i nada mu odpowiedniego klimatu.

Jeśli mieszkanie nie jest zbyt wysokie, najlepszym wyjściem będzie zamontowanie świateł halogenowych umieszczonych w suficie, a niekiedy też na podłodze. Taki rodzaj oświetlenia nie będzie także zajmował zbyt wiele miejsca, co również wpłynie na wizualny rozmiar pomieszczenia.

Wąskie wnętrza możemy poszerzać dzięki zastosowaniu oświetlenia umieszczonego na ścian czy podłodze. Oprócz funkcji powiększające pomieszczenie, będą one świetnie sprawdzały się jako oryginalna i stylowa dekoracja wnętrza.

Światła na meblach i we wnękach. Ten sposób także sprawi, że pomieszczenie wyda się szersze i zyska nieco głębi.

Unikajmy kolorowych, pstrokatych i dużych lamp, które będą przytłaczać rozmiar pomieszczenia. Pamiętajmy także, aby sufitowe oświetlenie nie wisiało zbyt nisko, ponieważ będzie ono za bardzo rzucać się w oczy, a przez to zaburzy wolną przestrzeń pomieszczenia.

Jeśli istnieje taka możliwość i pasuje to do naszych upodobań – powieśmy kilka luster. Światło, które będzie się w nich odbijać sprawi, że w prosty sposób rozświetlimy mieszkanie, a do tego optycznie je powiększymy.

Warto także dostosować także barwę używanego światła. W małym pomieszczeniu, powinno być ono jasne, nie przytłumione i emitujące światło naturalne.

Mamy szczęście jeśli w naszym mieszkaniu znajdują się duże okna. Idealnie powiększają przestrzeń i wpuszczają wiele naturalnego oświetlenia, które jest bardzo istotne. W małym mieszkaniu – nie przysłaniajmy ich zasłonami czy firankami. Lepszym rozwiązaniem w tym przypadku będą rolety.

Więcej informacji
W sklepie internetowym https://www.e-klosz.pl/ znajdziesz produkty oświetleniowe do domu, ogrodu czy pomieszczeń biurowych i magazynowych.