Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Przeprowadzka – kiedy warto skorzystać z usług firm przeprowadzkowych?

 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Przeprowadzenie się zarówno kilka ulic dalej, jak i do innego miasta, to zadanie, które warto dobrze przemyśleć i zaplanować. Jeżeli w porę nie zaczniemy przygotowań, może się okazać, że przeprowadzka nie dość, że zajmie więcej czasu, to jeszcze będzie bardzo stresująca. Właśnie dlatego przy podejmowaniu decyzji, jak się przeprowadzić, warto wziąć pod uwagę usługi firm przeprowadzkowych.

Przeprowadzka to nie tylko przewiezienie mienia z jednego adresu pod drugi. To również pakowanie rzeczy, zabezpieczanie mebli, w razie potrzeby ich demontaż i ponowny montaż, sprzątanie czy wyrzucenie lub przekazanie innym tego, czego nie potrzebujemy. Właśnie dlatego przeprowadzki nie powinniśmy zostawiać na ostatni moment.

Aby przenosiny były udane, należy pamiętać o tym, że wykonanie wszystkiego samodzielnie nie zawsze jest możliwe. Wprawdzie wiele mebli możemy przenieść samemu, ale już duży stół czy regał to większy problem. Poza tym nie zawsze mamy do dyspozycji samochód możliwy do przewiezienia gabarytów. Dlatego bez pomocy innych przeprowadzka może stanąć pod znakiem zapytania.

Co oferują firmy przeprowadzkowe?
Wychodząc naprzeciwko oczekiwaniom klientów, firmy przeprowadzkowe przygotowały szeroką gamę usług skoncentrowanych na szybkich, wygodnych, bezstresowych przenosinach. Firmy tego rodzaju dysponują odpowiednim zapleczem – posiadają samochody takie jak bagażówki czy duże meblowozy z windami, zatrudniają pracowników gotowych do pomocy przy noszeniu mienia, także mogą udostępniać swoim klientom niedrogie materiały do pakowania, więc nie trzeba poszukiwać ich we własnym zakresie.

Zakres usług firm przeprowadzkowych to głównie:

- dostarczanie materiałów do pakowania oraz pakowanie mienia
- wynoszenie i wnoszenie pakunków
- demontaż i montaż mebli, gdy to konieczne
- przewóz gabarytów, na przykład mebli, sprzętu AGD, sejfów, fortepianów, pianin
- przewóz mienia pod wskazany adres
- sprzątanie po przeprowadzce
- magazynowanie powierzonego mienia
- utylizacja mienia, które nie jest potrzebne

Jak widać, podczas przeprowadzki możemy otrzymać od firmy kompleksowe wsparcie, dlatego samodzielnie nie musimy zajmować się już niczym innym.

Jeżeli szukasz profesjonalnej firmy przeprowadzkowej w mieście Chorzów lub w okolicznych miejscowościach, sprawdź usługi firmy Przeprowadzki Samson.

Ile kosztuje przeprowadzka z firmą?
Najlepiej zapytać bezpośrednio u źródła. Obecnie wiele firm ma swoje strony WWW, na których można sprawdzić ofertę i ceny. Przykładowo, po wpisaniu do wyszukiwarki słów „przeprowadzki Chorzów”, możemy łatwo znaleźć firmy, które działają w branży. Na ich stronach można często zapoznać się z przykładowymi cennikami, ale koszty przeprowadzki zazwyczaj wyceniane są za każdym razem indywidualnie, dlatego warto wysłać swoje zapytanie ofertowe.

Średnio cena przeprowadzki w Polsce to od 400 do 600 złotych na krótszych i średnich dystansach. Cena za godzinę to przeważnie od 60 do 200 złotych. Na koszty wpływają między innymi wybrany samochód potrzebny do przewiezienia mienia, liczba osób do pomocy, pokonany dystans, zakres wybranych usług.