Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


W jakich budynkach warto stosować samozamykacz?

 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Męczy Cię ciągłe domykanie drzwi? Możesz zamontować przy nich samozamykacz, dzięki czemu pozbędziesz się tego problemu – element sprawi, że będą zamykały się samoczynnie. Rozwiązanie to idealnie sprawdzi w sklepie lub biurze, gdzie klienci często pozostawiają otwarte drzwi, co powoduje wychładzanie wnętrz. W ten sposób unikniesz nie tylko utraty ciepłego powietrza, ale też docierania z korytarza rozmaitych hałasów, uzyskując znakomite warunki do spokojnej pracy.

Gdzie przyda się samozamykacz?

Zastanawiasz się, czy w Twoim domu samozamykacz również znajdzie zastosowanie? Jak najbardziej! Idealnie sprawdzi się przy wejściu do piwnicy lub kotłowni, gdzie zapobiegając pozostawianiu uchylonych drzwi, zmniejszy ryzyko przedostawania się do pozostałych wnętrz nieprzyjemnych zapachów. Jeśli zależy Ci na jak największym poczuciu bezpieczeństwa wszystkich domowników możesz wybrać model do zamocowania przy drzwiach zewnętrznych – zminimalizuje ryzyko włamania oraz uniemożliwi dostawanie się do mieszkania niepożądanych osób. Taki element znakomicie nadaje się też do zastosowania na klatce schodowej. Wielką korzyścią płynącą z posiadania samozamykacza jest też możliwość unikania przeciągów, gdyż element precyzyjnie dociska skrzydła do ościeżnicy. Nierzadko część wykorzystywana jest także przy modelach pokojowych – dokładnie domykane drzwi zapewniają szczególne poczucie prywatności podczas odpoczynku.

Jak dobrać samozamykacz do rodzaju drzwi?

To łatwe – wystarczy wziąć pod uwagę przede wszystkim rodzaj drzwi. Należy pamiętać, że wersje wejściowe są zazwyczaj cięższe od wewnętrznych, dlatego zastosowany przy nich model musi cechować się zwyższoną trwałością. Ponadto powinien pełnić funkcję przeciwwłamaniową, dzięki czemu będziesz mógł cieszyć się poczuciem bezpieczeństwa w czasie odpoczynku. Jeśli element ma być wykorzystany w budynku użytku publicznego warto też zadbać o to, aby był przeciwpożarowy.

w-jakich-budynkach-warto-stosowac-samozamykacz

Spore znaczenie ma też materiał, z którego drzwi zostały wykonane. Jeśli posiadają przeszklenie należy wykorzystać model z funkcją regulacji szybkości pracy – tego typu drzwi powinny domykać się powoli, co zapobiegnie uszkodzeniu szyby. Ponadto warto wyposażyć je w blokadę przed gwałtownym otwarciem na skutek działanie silnego wiatru.

Zarówno w miejscach użytku publicznego, jak też w mieszkaniach zastosowanie znajdują drzwi przesuwne – do nich również możesz dobrać samozamykacz. Element ułatwi domykanie szafy, więc będzie wyjątkowo funkcjonalna. Idealnie sprawdzi się też w biurze, gdyż dzięki niemu nie będziesz musiał pamiętać o zabezpieczaniu ważnych dokumentów zawsze po zajrzeniu do potrzebnych Ci danych.

w-jakich-budynkach-warto-stosowac-samozamykacz 2

Czy to wygląda estetycznie?

Boisz się, że samozamykacz niekorzystnie wpłynie na wygląd Twoich drzwi lub elewacji? Większość modeli utrzymanych jest w bieli lub czerni – barwy te są uniwersalne, dlatego całość z pewnością będzie prezentowała się estetycznie. Ponadto warto pamiętać, że po zamocowaniu przykładowo brązowej wersji przy skrzydle w podobnym odcieniu, samozamykacz pozostanie niemal niezauważalny.