Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Szachownica Laveo w kuchni i łazience. Zabawa w kratkę nadal modna

 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Czarno-białe aranżacje w kuchni i łazience nadal nie budzą zaufania Polaków, choć moda na nie przyszła do nas już kilka sezonów temu. Dlaczego boimy się kontrastowych zestawień kolorów? Może winne temu jest wieloletnie przyzwyczajenie do „bylejakości” kolorystycznej minionej epoki, a może brak odwagi…

W każdym razie połączenie bieli i czerni jest bardzo eleganckie, a jeśli dodać do niego żywe elementy kolorystyczne na pewno nie będzie chłodne. W popularnych marketach budowalnych i mniejszych studiach wyposażania coraz częściej spotkać można elementy aranżacji wnętrz w bieli i czerni.

O ile białe wzbudzają coraz większe zaufanie i są dość chętnie kupowane, o tyle czerni każdy się boi. Zupełnie niepotrzebnie, bo dobrze zaaranżowana nie przytłacza przestrzeni.

Kuchnia po skandynawsku
Kuchnie w tonacji bieli i czerni bardzo często charakteryzują styl skandynawski. Poza dominującymi kolorami w szachownicę charakterystyczny dla niego jest minimalizm form, proste kształty oraz – dla ocieplenia klimatu – drewniane blaty. Bardzo dobrze w tego rodzaju aranżacjach sprawdzą się zlewozmywaki granitowe w kolorze bieli lub czerni. Podkreślą charakter mocnych kontrastów i nie będą ochładzać atmosfery, jak robią to zlewy stalowe. – Szczególnie dobrze w tym stylu odnajdą się owalne zlewozmywaki granitowe w kolorze czerni lub wielkogabarytowe białe zlewy granitowe – dodaje Maria Kubiak, ekspertka marki Laveo.

Czarno-biała magia kąpieli
Jeśli chodzi o łazienki szachownica jest coraz chętniej wybieraną aranżacją. W małych łazienkach biel i czarne akcenty optycznie zwiększają przestrzeń użytkową, w dużych zaś mix czarno-biały wygląda elegancko i schludnie. Żeby natomiast strefa kąpieli i relaksu nie była zbyt chłodna można do niej dodać elementy w ciepłych kolorach, np. zieleni czy czerwieni lub ich pochodnych. Jeśli chodzi o akcesoria prysznicowe i armaturę – dobór odpowiednich produktów nie stanowi problemu. Choćby w asortymencie Laveo znajdą się kolumny i panele prysznicowe w kolorach białym i czarnym z funkcjami hydromasażu lub tylko prysznica.

Biało-czarny design? Warto zaryzykować. Na pewno długo nie odejdzie do lamusa i będzie zawsze elegancki. I choć o czarne powierzchnie dbać jest trudno ze względu na widoczne ślady kurzu to sprzątanie jest warte poczucia odrobiny luksusu.