Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Profesjonalne usługi dla firm w sektorze budowalnym od LES-GAZ

doradztwo dla firm budowlanych
 |  Artykuł partnera  |  Budownictwo

Firma LES-GAZ, z imponującym 75-letnim doświadczeniem w branży, stanowi symbol trwałości i innowacji w sektorze budowlanym. Przez te wszystkie dekady była na czele wprowadzania zaawansowanych rozwiązań technologicznych w swoich usługach, które obejmują specjalistyczne zadania budowlane oraz kompleksowe zarządzanie logistyką i projektami. Zaangażowanie i dostosowywanie się do zmieniających się standardów branży nie tylko wspierało rozwój firmy, ale również umocniło jej reputację jako niezawodnego i wizjonerskiego lidera w branży. Co więcej, LES-GAZ dysponuje własnym, nowoczesnym sprzętem, co zapewnia niezależność operacyjną i elastyczność w realizacji najbardziej wymagających projektów, a także gwarantuje wysoki standard wykonania i niezawodność na każdym etapie inwestycji.

W dzisiejszym świecie innowacyjne rozwiązania budowlane stają się niezbędne do efektywnego i zrównoważonego rozwoju miast. Projekty infrastrukturalne, od nowoczesnych kompleksów komercyjnych po skomplikowane systemy transportowe, wymagają nie tylko głębokiej wiedzy inżynieryjnej, ale również zastosowania zaawansowanych technologii i specjalistycznych technik budowlanych. Te unikatowe potrzeby często wykraczają poza standardowe podejścia, wymuszając innowacje na każdym etapie — od planowania po wykonanie. W jaki sposób firma LES-GAZ odpowiada na te wyzwania?

Przewierty sterowane

Przewierty sterowane to innowacyjna i efektywna metoda układania podziemnych instalacji bez konieczności wykopywania terenu. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii przewiertów sterowanych horyzontalnych, firma jest w stanie realizować prace na odległość do 120 metrów, minimalizując zakłócenia w codziennym życiu i infrastrukturze miejskiej. Metoda ta pozwala na bezwykopowe prowadzenie linii dla prądu, wody, gazu, teletechniki oraz kanalizacji, eliminując potrzebę rozkopywania dróg, chodników czy torowisk. Dodatkowo, przewierty sterowane nie wymagają załatwiania zezwoleń ani zajmowania pasa drogowego, co jest szczególnie korzystne w zatłoczonych lub trudno dostępnych lokalizacjach.

Wiercenie w betonie

Dzięki zastosowaniu wiertnic diamentowych, prace można przeprowadzać absolutnie bezpyłowo, co pozwala na ich wykonanie nawet w pomieszczeniach użytkowych bez zbędnych utrudnień. Zaawansowane urządzenia, w których korzysta firma, nie wymagają mocowania do ściany, ponieważ są wyposażone w system przyssawek, a także posiadają własne zbiorniki wodne, eliminując potrzebę dostępu do wody na placu budowy.

Technologia wiercenia LES-GAZ umożliwia tworzenie otworów pod kątem 45 stopni, a także wiercenie otworów o średnicy do 600 mm. Można także pracować z betonem nawet do 50% zbrojenia. Wiercenie jest szybkie i dokładne, co redukuje potrzebę dodatkowych prac budowlanych wymaganych przy metodach tradycyjnych. Ponadto, dzięki lekkości i prostej konstrukcji urządzeń, montaż jest szybki i możliwy w każdej pozycji.

doradztwo firma budowlana

Renowacja rur

Firma LES-GAZ oferuje także profesjonalne usługi renowacji kanalizacji i rurociągów, korzystając z nowoczesnych, bezinwazyjnych technologii, które minimalizują ingerencję w otoczenie i przestrzeń miejską. Renowacja realizowana jest za pomocą metody krakingu statycznego, umożliwiającej wymianę i renowację rurociągów wykonanych z różnorodnych materiałów, takich jak azbestocement, stal, kamionka, żeliwo, beton czy tworzywa sztuczne. Dzięki zastosowaniu technologii Porta Burst, prace renowacyjne mogą być przeprowadzane nawet w trudno dostępnych miejscach, takich jak studzienki kanalizacyjne czy piwnice, co przyspiesza realizację projektów przy zachowaniu wysokiej efektywności i minimalnym wpływie na środowisko.

Transport HDS

Transport HDS oferowany przez firmę LES-GAZ stanowi szybką i efektywną metodę przewożenia różnorodnych ładunków, w tym kontenerów, materiałów budowlanych, maszyn oraz innych przedmiotów wielkogabarytowych o masie do 13 ton. Wykorzystanie samochodu dostawczego z dźwigiem hydraulicznym umożliwia nie tylko sprawniejsze załadunek i rozładunek, ale także znacząco skraca czas transportu, co przekłada się na oszczędności czasu i pieniędzy dla klientów. Dodatkowe koszty związane z wynajmem zewnętrznego dźwigu zostają wyeliminowane, a ryzyko opóźnień związanych z brakiem synchronizacji pomiędzy dostawą a operacjami dźwigowymi zostaje zminimalizowane.

Wniosek jest jeden — usługi budowlane w Les-Gaz stanowią gwarancję najwyższej jakości wykonania, niezawodności oraz innowacyjności. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, zaawansowanemu parkowi maszynowemu oraz wysoko wykwalifikowanej kadrze, firma Les-Gaz wyznacza standardy w branży, oferując kompleksowe rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Niezależnie od tego, czy chodzi o precyzyjne przewierty, efektywną renowację infrastruktury czy też zaawansowany transport HDS, Les-Gaz zapewnia usługi, które nie tylko spełniają, ale często przekraczają oczekiwania swoich klientów. Wybierając Les-Gaz, decydujesz się na partnera, który z pasją podchodzi do każdego projektu, zapewniając jego sprawną i skuteczną realizację.