Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Panele kompozytowe - szeroki potencjał wykorzystania

drogi tymczasowe
 |  Artykuł partnera  |  Budownictwo

Drogi tymczasowe są niezbędnym elementem wielu inwestycji, wydarzeń plenerowych i prac wykonywanych w terenie. W przeszłości budowano je zazwyczaj z kruszywa lub betonu. Dziś dostępne są nowocześniejsze rozwiązania. Jednym z nich są płyty aluminiowe oraz innowacyjne kompozytowe. Stabilne, wytrzymałe i elastyczne. Gdzie je można wykorzystywać? W jakich sytuacjach sprawdzają się najlepiej? Jakie branże najczęściej sięgają po panele kompozytowe do budowy dróg tymczasowych?

Panele kompozytowe – zabezpieczenie terenu w czasie prac budowlanych

Z paneli do budowy dróg tymczasowych najczęściej korzystają deweloperzy. W momencie startu inwestycji najczęściej nie ma dróg dojazdowych do placu budowy, które pozwalałyby na transport ciężkich materiałów budowalnych. Ciężki sprzęt budowlany, który wjeżdża na teren budowy mógłby ugrząźć w błocie. Drogi tymczasowe zbudowane z paneli kompozytowych znacznie ułatwiają firmom budowlanym realizację projektów w trudnych warunkach.

Panele kompozytowe na targach, konferencjach i imprezach plenerowych oraz wydarzeniach sportowych

Jednym z głównym bolączek organizatorów eventów plenerowych jest zapewnienie stabilnego podłoża pod namioty, sceny, usługi cateringowe i inne elementy infrastruktury eventowej. Konieczne jest także umożliwienie gościom bezpiecznego dojazdu na imprezę. Ziemia, na której organizowane są różnego rodzaju wydarzenia plenerowe nigdy nie jest równa i jednolita, są na niej nierówności, dziury i niewielkie pagórki. W takiej sytuacji rozłożenie modułowych paneli kompozytowych sprawdza się idealnie. Rozwiązania są znacznie lżejsze od betonu, a równie wytrzymałe. Modułowy charakter sprawia, że można je dowolnie rozbudowywać oraz wykorzystywać zarówno do budowy dróg, jak i stabilnych podestów.

Panele kompozytowe dla służb leśnych

Z podobnymi problemami borykają się pracownicy lasów. Dojazd i transport drewna leśnymi drogami mógłby doprowadzić do zniszczenia poszycia i dewastacji terenów leśnych. Budowa tymczasowej drogi z paneli kompozytowych w lesie sprawdzi się idealnie. Umożliwi bezpieczny i szybki transport drewna bez ryzyka uszkodzeń ściółki i runa leśnego.

Panele kompozytowe – przydatne w pracach rolniczych

Ciężki sprzęt i grząski teren to typowe sytuacje w pracach rolniczych. Opryskiwacze, kombajny i inne maszyny rolnicze zazwyczaj pracują w wymagających warunkach. Ich przejazd przez pola oznacza ryzyko uszkodzeń gruntów sąsiadujących z polem, na którym realizowane są prace rolnicze. Dlatego właściciele gospodarstw rolnych chętnie korzystają z paneli kompozytowych do budowy dróg tymczasowych.

W jaki sposób skorzystać z paneli kompozytowych?

Panele kompozytowe można oczywiście kupić, ale też wynająć. To drugie rozwiązanie jest optymalne dla firm, które są zmuszone do zbudowania tymczasowych dróg jedynie okazjonalnie. Firma Lion’s Heart specjalizuje się w dostarczaniu produktów dla dróg tymczasowych. Spółka ma w swojej ofercie płyty kompozytowe, aluminiowe i drewniane. Specjaliści Lion’s Heart doradzają, jaki rodzaj płyt będzie odpowiedni dla konkretnej sytuacji, pomagają w określeniu parametrów rozwiązania, a także zajmują się kompleksową realizacją wszystkich zadań w ramach każdego projektu - dostawą, transportem i montażem.