Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Całoroczne domy z bali

dom z bali
 |  Artykuł partnera  |  Budownictwo

Posiadanie drewnianego domu to dla wielu osób największe życiowe marzenie. Taka konstrukcja kojarzy się z przytulnością, zapewnia poczucie ciepła i bezpieczeństwo. We wnętrzu drewnianego domu można naprawdę poczuć swojską, rodzinną atmosferę.

Turystyczne domy z bali drewnianych

Drewniane domki sprawdzają się jednak nie tylko jako miejsce zamieszkania właściciela, lecz także jako obiekty, które można wynająć na wakacje. Taki sposób korzystania z drewnianych domów spotyka się zwłaszcza w miejscowościach turystycznych, szczególnie tych górskich. Trzeba powiedzieć, że trudno znaleźć lepszy sposób wypoczynku niż pobyt w przytulnym drewnianym domu w górach.

Budowa domu z bali – metody

Wznosząc drewniany dom w wybranej przez siebie lokalizacji można korzystać z różnych metod budowy. Istnieje oczywiście opcja polegająca na wyborze tradycyjnej konstrukcji z desek, która jest najbardziej klasyczna. W ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywa jednak także metoda polegająca na budowie domu ze specjalnie przygotowanych i wyprofilowanych bali.

Drewniane domy z bali – zalety

Domy z bali poza tym, że same w sobie są ciekawą, alternatywną propozycją, mają także liczne zalety, które zamykają się w dwóch obszarach – estetyce i funkcjonalności. Po pierwsze, gotowe domy z bali pięknie się prezentują. Mają w sobie oryginalny, nowoczesny sznyt, który nie tylko będzie cieszyć oczy mieszkańców, lecz także zachwyci wszystkich gości. Ponadto domy z bali całoroczne oferują szereg praktycznych zalet, które przydają się na co dzień podczas korzystania z obiektu.

Domy drewniane – klimat

W domach z bali panuje przyjemny klimat, który gwarantuje nowoczesna, stojąca na wysokim poziomie konstrukcja. Zapewniają one zarówno ciepło w ziemie, jak i przyjemne, chłodniejsze powietrze w latem. Ponadto w domach z bali panuje optymalny poziom wilgoci, który umożliwia zastosowanie takich rozwiązań jak wstawienie do obiektu jacuzzi czy sauny.

Opcje budowy domu z bali

Oczywiście nie istnieje jeden typ domów z bali. W obrębie tego typu obiektów istnieją pewne różnice, między którymi może wybierać każda z zainteresowanych osób. Jedną z możliwości jest zakupienie gotowego domu z bali okrągłych, do którego można od razu się wprowadzić i który od razu można zacząć urządzać. Natomiast inna możliwość to zaprojektowanie go od podstaw. Ta druga opcja daje poczucie kontroli nad każdym aspektem budowy, począwszy od tego, z jakiego dokładnie materiału ma zostać zbudowany dom. Pośród dostępnych opcji do wyboru są między innymi bale obrabiane maszynowo i bale obrabiane ręcznie.