Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Malowanie elewacji. Z firmą czy na własną rękę?

Malowanie elewacji
 |  Artykuł partnera  |  Budownictwo

O tym, jak będzie prezentował się nasz dom z zewnątrz, w dużej mierze decyduje elewacja. Niestety, jest ona narażona na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych, przez co wymaga odświeżenia raz na parę lat. Wiele osób może jednak zastanawiać się nad tym, czy warto malować elewację na własną rękę, czy też lepiej zlecić realizację tej usługi profesjonalistom. Dzięki lekturze tego artykułu dowiesz się, które rozwiązanie jest bardziej godne uwagi.

Z jakich etapów składa się malowanie elewacji?

Malowanie elewacji to tak naprawdę szereg różnego rodzaju czynności, które należy wykonać, aby osiągnąć pożądany efekt. Pierwszym etapem jest oczywiście ocena tego, w jakim stanie znajduje się elewacja. Następnie trzeba będzie w staranny sposób ją umyć, aby pozbyć się wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Najlepiej zrobić to przy pomocy specjalnej myjki ciśnieniowej. Niekiedy konieczne jest również usunięcie starych, popękanych już powłok. Kluczowy jest również dobór odpowiedniej farby. Temu etapowi należy poświęcić dość sporo czasu. Istotne jest bowiem nie tylko to, aby prezentowała się estetycznie, ale również i to, aby była funkcjonalna. Zdecydowanej większości użytkowników zależy przecież na tym, aby elewacja była odporna na uszkodzenia mechaniczne i na niekorzystny wpływ czynników atmosferycznych. Wybór farby to nie wszystko, ponieważ należy jeszcze dokonać wyboru metody malowania. Nie powinniśmy zapominać również o zabezpieczeniu otoczenia. W przeciwnym razie, podczas malowania możemy uszkodzić rozmaite sprzęty, na przykład zestaw mebli ogrodowych.

Dlaczego warto unikać malowania elewacji na własną rękę?

Malowanie elewacji na własną rękę może wydawać się kuszącym rozwiązaniem, zwłaszcza pod względem finansowym. Wiele osób zabiera się jednak do tej czynności bez odpowiedniej wiedzy oraz przede wszystkim bez właściwego przygotowania. Nietrudno zgadnąć, że wiąże się to ze sporym ryzykiem tego, że coś pójdzie nie po naszej myśli. Problemem może być także brak dostępu do profesjonalnego sprzętu. Korzystanie z tanich zamienników nie zagwarantuje nam najprawdopodobniej efektu, który chcemy uzyskać. Warto również zaznaczyć, że na samodzielne malowanie elewacji trzeba poświęcić sporo wolnego czasu, którym nie każdy dysponuje. Nie możemy mieć zaś pewności co do tego, że będzie to czas produktywnie wykorzystany. 

Co można zyskać dzięki skorzystaniu z usług profesjonalnej firmy?

Jak już zaznaczono wyżej, samodzielne malowanie elewacji może okazać się nie najlepszym pomysłem. Lepiej zatem nie realizować takiego przedsięwzięcia, zwłaszcza jeżeli nie ma się żadnej wiedzy na temat wykonywania tego typu prac. Na rynku działa na szczęście wiele profesjonalnych firm, takich jak na przykład RS-MAL, które zajmują się malowaniem elewacji. Dzięki profesjonalistom możemy być spokojni o to, że zlecona usługa zostanie zrealizowana na najwyższym poziomie. Nie będziemy musieli zastanawiać się nad tym, do jakiego etapu teraz przystąpić, bo wszystkim zajmą się za nas osoby dysponujące adekwatną wiedzą oraz doświadczeniem. Niezbędne prace będą odbywały się przy pomocy nowoczesnego sprzętu, dzięki czemu malowanie elewacji będzie przebiegało w niezwykle sprawny sposób. Jeżeli chcemy być zadowoleni z realizowanej usługi, bez względu na to, czy jest to malowanie elewacji, czy też malowanie dachów małopolskie, musimy rozważnie wybrać firmę, z której wsparcia skorzystamy. Tylko wówczas będziemy w stu procentach spokojni o to, że nasza elewacja jest w dobrych rękach

Jaką firmę do malowania elewacji wybrać?

Bez względu na to, czy interesuje nas malowanie elewacji, czy też na przykład malowanie konstrukcji stalowych Śląsk, musimy mieć na uwadze staranny wybór firmy, która zrealizuje przedsięwzięcie, na którym nam zależy. Warto zatem dokładnie zapoznać się z ofertą, która wzbudzi nasze zainteresowanie. Możemy skorzystać z usług firmy RS-MAL Zatrudnieni tam profesjonaliści wykorzystują nie tylko innowacyjne urządzenia, ale i wysokiej jakości środki. Dzięki temu będziemy mogli mieć pewność co do tego, że nasza elewacja zostanie odmalowana w sposób staranny i zachowa pożądany wygląd przez długi czas. Z usług firmy RS-MAL warto skorzystać także wtedy, jeśli interesuje nas malowanie dachów Śląsk lub czyszczenie i malowanie dachów małopolskie. Zatrudnieni tam fachowcy realizują bowiem szereg usług na rzecz klientów, dbając o to, by uzyskany efekt był zgodny z zamierzonym. Jeżeli chcemy wiedzieć, ile mniej więcej wyniesie nas koszt profesjonalnego malowania elewacji, możemy poprosić firmę o wycenę. Wówczas będziemy mogli podjąć ostateczną decyzję odnośnie tego, czy chcemy skorzystać z jej usług.