Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Z czego budowane są dzisiaj nowoczesne hale magazynowe?

hala magazynowa
 |  Artykuł partnera  |  Budownictwo

Współcześni przedsiębiorcy poszukują alternatyw dla budynków magazynowych, stawianych w tradycyjnej technologii murowanej. Coraz częściej decydują się na wznoszenie hal z wykorzystaniem płyt warstwowych. Okazuje się, że jest to rozwiązanie równie funkcjonalne, a jednocześnie koszty budowy są niższe. Co jeszcze wyróżnia takie obiekty?

Nowoczesne płyty warstwowe

Płyty warstwowe to nowoczesny materiał, służący do obudowy ścian i dachów hal produkcyjnych i magazynowych a także centr handlowych, salonów samochodowych, chłodni oraz mroźni. W ofercie producentów można znaleźć płyty warstwowe z różnymi rodzajami rdzenia: z wełny mineralnej MiWo i pianki poliizocyjanurowej PIR. Charakteryzują się one odmiennymi parametrami technicznymi, a najistotniejszą jest izolacyjność cieplna.

Płyty warstwowe z rdzeniem z wełny mineralnej MiWo

Rdzeń MiWo nadaje płycie doskonałe właściwości przeciwpożarowe a także wysokie parametry termiczne i akustyczne. W połączeniu z ocynkowaną i powlekaną blachą stalową gwarantuje wyjątkową wytrzymałość mechaniczną i zapewnia wieloletnią żywotność obiektu. Ich budowa umożliwia szybki montaż zarówno w układzie poziomym jak i pionowym, dlatego wykorzystywane są jako ścienne płyty warstwowe oraz płyty warstwowe dachowe.

Płyty warstwowe z rdzeniem z pianki poliizocyjanurowej PIR

Płyty z rdzeniem PIR charakteryzują się podwyższonymi parametrami ogniowymi, co znacząco zwiększa bezpieczeństwo przeciwpożarowe obiektu. Wyróżniają się również doskonałymi właściwościami termoizolacyjnymi i akustycznymi oraz niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła. Pozwala to na obniżenie późniejszych kosztów ogrzewania. Wykorzystywane są do obudowy ścian zewnętrznych i dachów a także do tworzenia ścian działowych, sufitów podwieszanych i przegród.

Zalety hal z płyt warstwowych

Płyty warstwowe to innowacyjne materiały budowlane o najnowocześniejszej technologii a ich zastosowanie daje szereg korzyści. Przede wszystkim pozwalają na znaczne skrócenie czasu realizacji inwestycji ze względu na łatwy i szybki montaż oraz obniżenie kosztów budowy w porównaniu do klasycznych metod budowy. To także znaczne oszczędności w trakcie już eksploatacji budynku ze względu na doskonałe parametry izolacyjności termicznej.

W ofercie producenta płyt warstwowych ARPANEL znajdują się materiały najwyższej klasy, chętnie wybieranie przez inwestorów. Należy docenić indywidualne podejście do realizacji każdego zlecenia a także nieustanne dążenie do stałego udoskonalania parametrów oferowanych płyt warstwowych.