Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


4 firmy współpracują ze sobą po wybraniu do udziału w planie modernizacyjnym Network Rail o wartości 9 miliardów funtów

analiza danych
 |  Artykuł partnera  |  Budownictwo

Network Rail wybrała cztery firmy do prac remontowych, które odbędą się w ciągu następnej dekady w południowej Anglii w ramach oferty remontowej o wartości 9 miliardów funtów.

Oferta remontowa otworzyła nowe możliwości przed brytyjskimi firmami. Network Rail wybrała cztery firmy, które będą realizowały modernizację miasta i poszczególnych budynków uwzględnionych w projekcie. Firmy te to VolkerFitzpatrick, która będzie odpowiedzialna za modernizację budynków, Octavius, która specjalizuje się w usługach związanych z elektryką. Z kolei VolkerRail odpowie za konserwację i odnowę torów, a Atkins zajmie się renowacją brytyjskiej struktury sygnalizacyjnej.

Te cztery firmy zjednoczyły się, tworząc Southern Integrated Delivery (w skrócie SID). Ich celem jest przekształcenie sposobu prowadzenia prac remontowych poprzez połączenie zdolności Network Rail i jej łańcucha dostaw w celu opracowania zintegrowanego i skoordynowanego podejścia. SID wykorzysta zasoby, będzie maksymalizować efektywność i otrzyma zachęty do zapewnienia korzyści pasażerom, a także podmiotom finansującym przewozy towarowe i kolejowe. Realizacja i plan działania jest rezultatem międzybranżowych konsultacji prowadzonych w ciągu ostatnich dwóch i pół roku. Tworząc SID, region południowy chce dokonać transformacji w sposobie dostarczania prac remontowych poprzez połączenie zdolności Network Rail i jej łańcucha dostaw, aby opracować zintegrowane i skoordynowane podejście.

Ellie Burrows, dyrektor zarządzająca regionu południowego Network Rail, o projekcie powiedziała: „Bardzo cieszy mnie przyszłość dostawy projektów w regionie południowym. Branża kolejowa konsekwentnie pokazuje, że gdy firmy współpracują, mogą dokonać wspaniałych rzeczy. Ten transformacyjny krok zapewni długoterminową realizację remontów, przynosząc wymierną korzyść zarówno pasażerom, jak i użytkownikom transportu towarowego”.

Jeśli uważasz, że kariera w budownictwie jest dla Ciebie, skontaktuj się z Empire Training Services pod numerem 02036 333 949 lub 07914 342 269. Firma oferuje wiele kursów i porad, które dotyczą tej ścieżki kariery. Oprócz tego dowiesz się, jak wejść na brytyjski rynek pracy w obszarze budowy i realizacji projektów architektonicznych.