Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Mycie i malowanie dachu przed założeniem paneli fotowoltaicznych

panele fotowoltaiczne na dachu
 |  Artykuł partnera  |  Budownictwo

Montaż instalacji fotowoltaicznej niesie ze sobą pewne wyzwania. Począwszy od przeglądu funduszy, aż po wybór odpowiedniej technologii. Niezwykle ważny jest również stan dachu. Oczywiście najlepiej jest zamontować panele słoneczne na nowym dachu, ale nie zawsze jest taka możliwość. Jest jednak rozwiązanie tego problemu. Mianowicie wystarczy dach umyć i pomalować, aby odzyskał swój dawny blask.

Jak przygotować dach do montażu instalacji fotowoltaicznej?

Wszyscy, którzy obecnie planują budowę własnego domu, powinni już teraz pomyśleć o instalacji solarnej, aby w przyszłości stać się samowystarczalnym. W ten sposób oszczędzasz koszty energii elektrycznej, a jednocześnie przyczyniasz się do transformacji energetycznej. Dopóki nowy budynek nie jest jeszcze zaprojektowany i zbudowany, właściciele mogą optymalnie przygotować swój przyszły dom do tego celu – i uniknąć późniejszych kosztów modernizacji. Jeśli jednak dom już jest, a dach jest w dobrym stanie, to wystarczy go umyć i pomalować. Czyszczenie i malowanie dachów małopolskie jest realizowane przez doświadczoną firmę RS-MAL, która wie, jak najlepiej przygotować dach do montażu instalacji fotowoltaicznej. 

Czy konieczna jest naprawa dachu przed instalacją fotowoltaiki?

Panele fotowoltaiczne mają żywotność od 30 do 40 lat. Jeśli chodzi o konstrukcję dachowe, to te najczęściej wytrzymują bez napraw ponad 60 lat. Jednak przed zamontowaniem paneli słonecznych, trzeba sprawdzić, czy wszystkie krokwie są w dobrym stanie i czy dachówka gdzieś się nie rusza lub wymagana jest wymiana części pokrycia dachowego. Jeśli dach jest w dobrym stanie, to jedynie konieczne jest przygotowanie go pod instalację. W takim wypadku, jak już wcześniej zostało napisane, konieczne jest wynajęcie profesjonalnej firmy, która zajmuje się myciem i malowaniem dachów. Wiele osób pewnie się zastanawia, czy jest to konieczna czynność. Odpowiedź jest prosta i oczywista. Tak. Malowanie dachów Śląsk przez firmę RS-MAL przeprowadzone jest w sposób fachowy, a dach wygląda po zakończeniu jak nowy. Dzięki użyciu odpowiednich farb i środków zyskuje się pewność, że instalacja fotowoltaiczna nie będzie musiała być ściągana pod paru latach, bo okaże się, że dach wymaga renowacji. 

Dlaczego mycie i malowanie dachu przed instalacją fotowoltaiki jest tak ważne?

Założenie instalacji fotowoltaicznej niesie ze sobą pewne koszty. Warto zatem przygotować odpowiednio dach, aby system działał sprawnie przez jak najdłuższy czas. System solarny zamontowany na solidnym dachu nie będzie wymagał napraw czy ściągania poszczególnych komponentów. Zdjęcie paneli w przypadku uszkodzenia dachu może skutkować krótszą żywotnością systemu solarnego lub utratą gwarancji. Zatem niezwykle ważne jest odpowiednie przygotowanie dachu. Jeśli wszystkie elementy konstrukcji są dobre, a jedynie schodzi farba z pokrycia dachowego lub pojawia się rdza, to najlepszym wyjściem jest wyczyszczenie dachu, impregnacja i pomalowanie go. Dobrze przeprowadzone czyszczenie i malowanie dachów małopolskie sprawi, że dach będzie świeży przez długie lata, a także odpowiednio zabezpieczony przed korozją, porastaniem mchem czy pojawianiem się szkodliwych bakterii. 

Jak wygląda mycie i malowanie dachu?

Malowanie i impregnacja dachu musi zostać przeprowadzona przez specjalistów przy użyciu dopasowanych produktów do konkretnego dachu. Na początek na dachu muszą zostać naprawione uszkodzenia, pęknięcia czy dziury. To wszystko odbywa się przy użyciu hydroizolacji. Jest to specjalna wodoodporna i trwała masa. Malowanie dachów małopolskie oferowane przez firmę RS-MAL odbywa się przy użyciu najlepszych farb i produktów dostępnych na rynku. Dzięki temu można nie tylko odnowić nawierzchnie dachowe, ale też i rynny. Farby są odporne na warunki atmosferyczne i działanie promieni ultrafioletowych. Najważniejszą cechą jest oczywiście długa żywotność. Wchodząc na stronę https://rs-mal.pl/realizacje/, można sprawdzić, jak wyglądają dachy po renowacji. Profesjonalnie zrealizowane projekty są najlepszą rekomendacją dla wszystkich, którzy mają jakiekolwiek wątpliwości związanie z myciem i z malowaniem dachu. 

Profesjonalne mycie i malowanie dachów na Śląsku

Dobrze zaimpregnowany, umyty i pomalowany dach będzie użyteczny przez znacznie dłuższy czas. Dzięki temu instalacja fotowoltaiczna będzie działać sprawniej i nie trzeba będzie wydawać pieniędzy na naprawy. Malowanie zabezpiecza dach przed korozją i uszkodzeniami. Impregnacja sprawia, że dach jest chroniony przed pleśnią. Wygląd dachu jest równie ważny, gdyż wpływa na estetykę całego budynku. Pomalowany i odświeżony będzie wyglądać stylowo, a dodatkowo będzie wytrzymalszy.