Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Betonowe bariery drogowe

droga
 |  Artykuł partnera  |  Budownictwo

Betonowe bariery drogowe znajdują swoje zastosowanie w branży budowlanej. Wykorzystuje się je przede wszystkim w pracach drogowych, służą między innymi do odgrodzenia jezdni, parkingów, placów, celem zapewnienia bezpieczeństwa oraz wydzielenia konkretnej przestrzeni. Co warto wiedzieć jeszcze o betonowych barierach ochronnych? Gdzie szukać sprawdzonych produktów? Zachęcamy do lektury.

Betonowe bariery drogowe

Prawidłowo zaprojektowane betonowe bariery drogowe lub też nazywane inaczej ochronne, powinny uniemożliwić przejechanie pojazdu poza krawędź drogi lub też przez pas rozdziału na jezdnię poprzeczną dla przeciwnego kierunku jazdy. Ich zadaniem jest także możliwie jak najmniejsze uszkodzenie pojazdu podczas kolizji. Betonowe bariery ochronne muszą także w wyraźny sposób określać zewnętrzną krawędź jezdni lub drogi.

Co warto wiedzieć o betonowych barierach ochronnych?

Betonowe bariery ochronne mają sporo zalet. Przede wszystkim bardzo łatwo się je montuje, na tak zwany łącznik. Wystarczy zahaczyć jedną barierę o drugą. Dzięki temu rozwiązaniu w łatwiejszy sposób da się je również przewozić. Ponadto, elementy te znajdują sporo zastosowań, nie tylko podczas rozgraniczania pasa jezdni. W wielu przypadkach można je także wykorzystać do zabezpieczenia pasa zieleni lub odgrodzenia niektórych części parku, placu czy parkingu, na czas remontu. Można mieć zatem pewność, że samochód w przypadkowy sposób nie wpadnie do wgłębienia w drodze.

Dzięki niskim kosztom produkcji bariery ochronne dość chętnie są wykorzystywane w infrastrukturze drogowej. Rozwiązanie to przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Praktyczne kształty betonowych barier ułatwiają też i przyspieszają ich montaż, nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. Dzięki temu, że niektóre z barier zostały wyposażone w kotwiony system, wykorzystuje się je również do zastosowań mostowych.

Bariery te można pomalować w dowolny sposób i w ten sposób sprawić, że będą dużo bardziej widoczne na jezdni.

Betonowe bariery drogowe - gdzie kupić?

Firmy działające w branży budowlanej lub też przedsiębiorcy, którzy szukają sprawdzonych betonowych barier drogowych, mogą skorzystać z obszernej oferty firmy Conan Group. Przedsiębiorstwo to od wielu lat zajmuje się produkcją prefabrykatów, galanterii betonowej, a także różnych elementów betonowych, wykorzystywanych powszechnie w branży robót drogowych. Betonowe bariery drogowe od Conan Group są wytrzymałe, stabilne, a także odporne na zmienne czynniki atmosferyczne. Pomimo intensywnego użytkowania, nie zmieniają swoich właściwości.

Betonowe bariery drogowe lub też ochronne to elementy, które znajdują zastosowanie przede wszystkim w branży budowlanej, przy pracach drogowych. Ich zadaniem jest wydzielenie konkretnej przestrzeni, a także zapewnienie bezpieczeństwa kierowcom podczas jazdy. Te elementy konstrukcyjne są wytrzymałe, można je także przemalować, aby były bardziej widoczne na drodze. W łatwy sposób się je również montuje. Szukając sprawdzonych betonowych barier ochronnych, warto zdecydować się na skorzystanie z usług firmy produkcyjnej Conan Group.