Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Listwy przysufitowe od producenta Styroplast

listwy przysufitowe
 |  Artykuł partnera  |  Budownictwo

Projektując doskonałe wnętrza, bardzo często zapominamy o suficie. Jednak istnieje kilka łatwych sposobów, aby stworzyć elegancki i wytworny efekt! W jaki sposób? Odpowiedzi w dzisiejszym artykule!

Listwy przysufitowe, czyli siła tkwi w prostocie

Doskonałym rozwiązaniem są niezwykle praktyczne i eleganckie listwy przysufitowe. Ich rosnąca popularność wiąże się z licznymi korzyściami, które łączą aspekty wizualne oraz niezwykłą praktyczność użycia.

Warto zaznaczyć, że dawne metody tworzenia specjalnych listew przysufitowych wykorzystywały materiał gipsowy. To oznacza spore koszty samego surowca, ale również skomplikowany proces montażowy.

Listwy styropianowe całkowicie eliminują ten problem. Instalacja niezwykłych dekoracji jest bardzo intuicyjna, a alternatywny materiał znacząco zmniejsza ostateczne koszty. Co więcej, wysoka jakość używanych półproduktów uniemożliwia odróżnienie alternatywy od oryginału.

Jak działają listwy przysufitowe?

Oryginalna sztukateria sufitowa spełnia kilka bardzo ważnych funkcji. Poza walorami estetycznymi, specjalna dekoracja może służyć, jako efektywny sposób na zamaskowanie wszelkiego rodzaju niedoskonałości lub skaz na ścianie. Jest to zatem szybka i ekonomiczna metoda na retuszowanie elementów, które niszczą ogólny efekt pomieszczenia.

Kolejną zaletą jest manipulacja wizualna pomieszczenia. Co to oznacza w praktyce? Listwy przysufitowe poprawiają proporcję ścian, a także optycznie powiększają pomieszczenie. Jest to świetne narzędzie w sytuacji, gdy stan techniczny wnętrza nie pozwala na dokonywanie zaawansowanych i dużych modyfikacji.

Ostatni benefit umożliwia podkreślenie walorów innych elementów mieszkania. Sztukateria przysufitowa pozwala na skupienie uwagi na konkretnych szczegółach mieszkania, zgodnie z preferencjami gospodarzy!

Montaż listew przysufitowych jest naprawdę prosty i intuicyjny. Dekoracja nie wymaga dodatkowych inwestycji w drogie akcesoria, a zwykłe narzędzia do wykańczania wnętrz są całkowicie wystarczające.