Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Czy wynajem szalunków się opłaca?

szalunki
 |  Artykuł partnera  |  Budownictwo

Każda firma budowlana z pewnością świetnie zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest odpowiednie wyposażenie swoich pracowników. Nie jest tu mowa tylko i wyłącznie o przykładach odzieży roboczej czy elementów podnoszących poziom bezpieczeństwa w trakcie pracy. Mowa tu o sprzętach i akcesoriach, które maja znacznie ułatwić pracownikom wykonywanie obowiązków, ale także zabezpieczyć efekty ich pracy przed ewentualnym zniszczeniem. Każdy, kto pracuje na budowie doskonale wie, że najwięcej problemów sprawia zabezpieczenie wykopów. Od lat wykorzystuje się w tym celu szalunki i grodzice, jednak dla mniejszych firm, ich zakup może okazać się dość problematyczny. Głównie wynika to z faktu, że są one dość kosztowne, a dodatkowo pojawia się także konieczność zaaranżowania miejsca odpowiedniego do ich składowania. Wobec tego, by obniżyć koszty pojawiła się na rynku usługowym możliwość wynajęcia tego typu akcesoriów do wykopów. Kiedy więc rozwiązanie to będzie opłacalne?

Wynajem szalunków sposobem na redukcję kosztów

Nie da się ukryć, że wynajem szalunków to jeden z lepszych sposobów na to, by skutecznie obniżyć koszty i wydatki firmowe. Każda z firm budowlanych doskonale wie, że zakup szalunków to niezwykle pokaźny wydatek. Co więcej, z racji ogromnych gabarytów konieczne jest także wynajęcie dodatkowej hali- o ile jeszcze firma takiej nie posiada- głównie po to, by przeznaczyć ją na swoisty składzik. Jak więc widać, choć posiadanie szalunków na własność jest wyjątkowo kuszącą ofertą, to jednak może to wygenerować koszty, które jednocześnie mogą przerosnąć możliwości finansowe małych i średnich firm związanych z branżą budowlaną. Jeśli więc nie chcą one narażać się na pokaźne wydatki, wówczas o wiele lepszym rozwiązaniem dla nich może okazać się właśnie wspomniany już wynajem. Jest on o wiele tańszy i dodatkowo składowanie szalunków oraz ich transport nie jest już dłużej naszym zmartwieniem.

Kiedy więc wynajem szalunków się nam opłaci?

Bez względu na to, czy interesują nasz systemy szalunkowe, czy też wypraski musimy pamiętać o tym, że ich wynajem będzie opłacalny głównie w momencie, kiedy będziemy z nich korzystać w formie "sezonowej". Wówczas będziemy mogli wynająć je w dowolnym momencie, dokładnie wtedy, kiedy rzeczywiście będą nam one potrzebne. Niestety, ale w momencie kiedy wiemy, że tego typu akcesoria będą nam potrzebne niemalże codziennie, wówczas warto rozważyć ich zakup, gdyż stałe wynajmowanie może się dla firm budowalnych okazać dość pokaźnym utrudnieniem.