Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Czym powinna charakteryzować się dobra wypożyczalnia szalunków?

szalunki
 |  Artykuł partnera  |  Budownictwo

Wypożyczanie szalunków budowlanych to rozwiązanie, które staje się coraz popularniejsze. Czym powinna charakteryzować się dobra wypożyczalnia szalunków budowlanych? Jakie korzyści przynosi wynajem szalunków?

Wypożyczanie szalunków budowlanych to usługa, która systematycznie zyskuje na popularności. Wynajem szalunków daje przede wszystkim możliwość wypożyczenia kompletnego systemu szalunkowego, który jest dopasowany do danej inwestycji. Co więcej, szalunki systemowe charakteryzuje nie tylko łatwość montażu, ale również duża nośność, która gwarantuje szybkość i bezpieczeństwo pracy. Szalunki budowlane dostępne w opcji najmu wykonane są z najwyższej jakości materiałów a ich wytrzymałość potwierdzają liczne badania i certyfikaty. Co jeszcze należy zaliczyć do korzyści wynikających z wypożyczania szalunków budowlanych? Przede wszystkim fakt, że wynajęcie szalunków jest znacznie tańsze niż ich zakup na własność. Co więcej, za każdym razem można wypożyczyć szalunki, dopasowane do rodzaju przeprowadzanych prac, czy specyfiki szalowanego elementu.

Kiedy warto wypożyczyć szalunek?

Rosnąca popularność wypożyczania szalunków budowlanych wynika z faktu, że jest to rozwiązanie sprawdzające się w wielu sytuacjach. Kiedy zatem warto wypożyczyć szalunek? Przede wszystkim wtedy, gdy jako firma budowlana często używamy szalunków, jednak nie dysponujemy odpowiednim miejscem do ich przechowywania. Wypożyczenie szalunków sprawdza się także w sytuacji, gdy świadczymy usługi na ternie całego kraju, w związku z czym transport własnych szalunków byłby uciążliwy oraz kosztowny. 

Warto również rozważyć wynajem szalunków gdy potrzebujemy ich wyłącznie jednorazowo. W takiej sytuacji zakup nowych elementów systemu, czy tworzenie tradycyjnych szalunków z drewna będzie mało opłacalnym rozwiązaniem. Wypożyczenie szalunków rozwiązuje bowiem problem późniejszej odsprzedaży, magazynowania, czyszczenia, czy utylizacji drewna, które pozostało po demontażu konstrukcji. Co więcej, szalunki systemowe są znacznie szybsze i prostsze w użyciu niż tradycyjne szalunki drewniane. Więcej informacji na ten temat można znaleźć pod hasłem: wypożyczalnia stemple budowlane.

Czym powinna charakteryzować się dobra wypożyczalnia szalunków?

Decydując się na wypożyczenie szalunków budowlanych warto wybrać odpowiednią firmę, która świadczy tego typu usługi. Czym powinna charakteryzować się dobra wypożyczalnia szalunków? Przede wszystkim bogatą ofertą, w której powinny znajdować się szalunki stropowe oraz szalunki ścienne które również dają możliwość szalowania fundamentów czy słupów. Warto również zwrócić uwagę na akcesoria szalunkowe w tym zamki, ściągi, nakrętki oraz kosze i palety które pozwolą na bezpieczny transport oraz magazynowanie osprzętu. Poza tym dobra wypożyczalnia szalunków powinna posiadać w swojej ofercie systemy ochrony osobistej podczas prac wykonywanych na wysokości. Warto również sprawdzić czy wypożyczalnia jest konkurencyjna cenowo, a także czy służy doradztwem technicznym oraz projektowym. Równie istotna jest szybkość realizacji zamówień, ponieważ w branży budowlanej czas jest jednym z najważniejszych aspektów. Każdy dzień opóźnienia skutkuje bowiem nie tylko wymiernymi stratami, ale powoduje także przesunięcie realizacji kolejnych prac. W związku z tym dobra wypożyczalnia szalunków powinna posiadać w swojej ofercie również możliwość przetransportowania elementów systemów  na miejsce budowy. Jest to nie tylko wygodne dla wynajmującego, ale również pozwala oszczędzić czas oraz pieniądze. 

Podsumowując należy stwierdzić, że dobra wypożyczalnia szalunków powinna charakteryzować się przede wszystkim najwyższą jakością usług oraz indywidualnym podejściem do klientów. W efekcie będą oni chętnie decydowali się na wynajem gotowych systemów szalunkowych, przez co typu usługi staną się jeszcze bardziej popularne.