© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Budowa hal z płyt warstwowych

Kask ochronny
 |  Artykuł partnera  |  Budownictwo

Współczesne budownictwo obiektów magazynowych dużych i bardzo dużych rozmiarów jest ściśle związane z obudowami w postaci płyt warstwowych. Są one konstrukcjami odpowiednio dostosowanymi do potrzeb tego rodzaju budynków, które wpływają pozytywnie na ich stan techniczny. Pośrednio także poprawiają komfort pracy wewnątrz.

Czym są płyty warstwowe?

Płyty warstwowe stosowane w budownictwie halowym są specjalnym, osłonowym materiałem służącym do wytwarzania obudowy ściennej i dachowej hal oraz magazynów. Składają się one z termoizolacyjnych rdzeni umiejscowionych w blaszanych okładzinach. Rodzaje płyt rozróżnia się na podstawie substancji izolującej, którą może być styropian, odmiany pianki poliuretanowej lub wełny mineralnej. Dobiera się je w oparciu o odmienne parametry izolacyjności termicznej oraz akustycznej.

Atuty płyty warstwowej

Wykorzystanie płyty warstwowej wiąże się z szeregiem zalet. Zaliczyć możemy do nich:

  • małą masę jednostkową,
  • możliwość montażu płyty warstwowej niezależnie od warunków atmosferycznych, a także łatwość demontażu,
  • zmniejszony koszt budowy hali wskutek montażu bez ciężkiego sprzętu.

Hale produkcyjne z płyty warstwowej charakteryzują się wysokim stopniem izolacyjności cieplnej i dźwiękowej, co z kolei przedkłada się na istotną poprawę ergonomii pracy w środku obiektu. Budowa hal z płyt warstwowych jest zatem inwestycją nie tylko technicznie opłacalną, lecz także przyjazną pracownikom.

Budowa hal z płyt warstwowych

Wykończenia hali stalowej z płyty warstwowej wiążą się z postawieniem stabilnego, masywnego szkieletu, na którym kładzie się obudowę. Hala magazynowa takiej konstrukcji spełnia wszystkie standardy komfortu pracy, a także stanowi bezpieczny obiekt. Płyta warstwowa jest innowacyjnym rozwiązaniem stosowanym niemalże już podczas każdej budowy. Budowa hali w ten sposób tymczasem jest szybsza, bezpieczniejsza i bardziej ekonomiczna. Obudowa hali gwarantuje wysoki poziom wszystkich podstawowych parametrów takich, jak wygoda pracy, bezpieczeństwo czy ochrona przed nadmiernym gorącem lub zimnem.

Jeżeli zależy nam, aby z naszych pieniędzy postawiono dobrej jakości halę, w której wnętrzu pracownicy będą mogli z przyjemnością przebywać, warto zainwestować w usługi sprawdzone na tego typu rynku budowlanym. Wskazane jest tutaj, aby korzystać z oferty wyłącznie sprawdzonych przez wcześniejszych inwestorów usługodawców (dobrym przykładem jest maxmont.pl). Potwierdzone kwalifikacje, pozytywne opinie i wieloletnie doświadczenie firmy to cechy, na podstawie których powinniśmy dokonywać wyboru.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry