Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Projektowanie wnętrz biur

projekt biura
 |  Artykuł partnera  |  Budownictwo

Projektowanie wnętrz biur to zadanie niełatwe i wymagające rozwiniętej wyobrażni przestrzennej. Z pozoru może wydawać się, że niezależnie od firmy znajdzie się podobieństwa w takich miejscach jak recepcja, gabinety kadr menadżerskich, przestrzeń wspólna, przestrzeń open space czy sale konferencyjne. Prawda jest jednak taka, że każda firma czy korporacja różni się  od siebie specyfiką pracy i potrzeby pracowników jak i przedsiębiorstwa będą wszędzie wyjątkowe i niespotykane dla innego miejsca pracy.

Kompleksowe projektowanie wnętrz biurowych

Proces projektowania biura nie należy do najłatwiejszych. Już na tym etapie inwestycji uwzględnić trzeba wiele czynników. Jednym z nich jest bez dwóch zdań akustyka wnętrza. Panele akustyczne to ważny element, na który wiele osób nie zwraca uwagi. Dzięki nim w pomieszczeniach z dużą ilością szkła lub z wysoko osadzonym sufitem, szmery, rozmowy czy dźwięki telefonu będą znacznie wyciszone, w konsekwencji czego pracownicy będą o wiele bardziej produktywni i mieli lepsze samopoczucie.

Ponadto, dobrze ułożone płyty akustyczne mogą być niekonwencjonalnym elementem dekoracji biura.

O dobrym oświetleniu słów kilka

Właściwe oświetlenie jest kolejnym elementem, który wchodzi w skład biura. Projekt musi uwzględniać normy i przepisy prawne, które regulują kwestie ilości światła w danym miejscu pracy. Oświetlenie poza funkcją użytkową może pełnić funkcję dekoracyjną. Kompleksowe projekty biur kładą nacisk na to, żeby pomieszczenia reprezentacyjne, szczególnie recepcja czy sale konferencyjne były jak najlepiej oświetlone.

Podłogi - coś więcej niż tylko wykładzina

Projektując biuro nie należy pomijać elementu jakim jest podłoga. Stawiając na tanią wykładzinę lub płytę greskową należy się liczyć z tym, że szybko trzeba wymienić taką podłogę. Takie podejście może nie tylko generować dodatkowe koszty, ale też psuć efekt wizualny w biurze. Myśląc o pięknym, reprezentacyjnym biurze, gdzie klienci i pracownicy będą przychodzić z przyjemnością warto postawić na wykładzinę spełniającą wyższe formy wytrzymałości.

Meble – niedoceniony element

Wybór mebli do biura jest kluczowy dla dobra pracowników i ładnego wystroju. Właściwie wybrane meble sprawią, że pracownicy będą efektywnie wykonywać swoją pracę. W trakcie wyboru mebli warto zwrócić uwagę na gwarancję jaką daje producent, przykładowo niemiecki Interstuhl daje na mechanizmy swoich krzeseł i foteli biurowych 10 lat gwarancji. Projektując biuro warto zastanowić się nad tworzeniem przestrzeni do pracy kreatywnej, na którą decyduje się coraz więcej korporacji.

T3 Atelier - meble biurowe Warszawa