Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Rolki kablowe wraz z pończochą do przeciągania- kiedy one się przydadzą?

montaż kabli
 |  Artykuł partnera  |  Budownictwo

Monterzy kabli z pewnością nie mają łatwego zadania. Wystarczy bowiem jeden niepewny ruch i jedna pomyłka, a przewody mogą ulec całkowitemu zniszczeniu. Jak łatwo można się domyślić. Nawet najbardziej solidna izolacja, nie będzie wstanie ochronić kabli przed nadmiernym rozciąganiem. Co więcej montaż okablowania również wymaga ogromnej precyzji i co ważniejsze, także i odpowiedniego sprzętu. Komponenty, dzięki którym praca z przewodami będzie łatwiejsza, determinują również szybkość realizacji danego projektu. Wobec tego kiedy przyda się rolka kablowa wraz z pończochą do przeciągania?

Kiedy występuje konieczność skorzystania z rolek kablowych?

Rolki kablowe tak naprawdę powinny stanowić niezbędny element wyposażenia w każdej firmie budowlanej i nie tylko. Wynika to z faktu, że przydają się one w momencie, kiedy konieczne jest ułożenie przewodów na trasach kablowych np. podczas wykopów. Świetnie sprawdzają się one zarówno na zakrętach jak i na łukach tras, a stają się prawdziwą niezbędnością podczas przeciągania przewodów na zakrętach pod kątem prostym. Zwykle korpus rolek wykonany jest z twardego i solidnego tworzywa jak np. poliamid. Z kolei sama rama to czysta stal, dzięki czemu rolki te poradzą sobie nawet w najtrudniejszych warunkach. Ważnym faktem jest to, że rolki te pozwalają na ułożenie przewodów o średnicy około 120 milimetrów. Co więcej spełniają one niezwykle ważną funkcję ochronną. Zmniejszają one opory tarcia, a tym samym odciążają wyciągarkę kablową. Dzięki temu nie ma ryzyka, że kabel zostanie przeciągnięty lub po prostu zerwany.

Pończocha do przeciągania kabli, by przewody były odpowiednio zabezpieczone

Wspomniane już zostało, że przewody i okablowanie jest tak naprawdę komponentem niezwykle delikatnym. Przeciąganie ich przez różnorodne elementy konstrukcyjne czy maszyny, może bardzo szybko doprowadzić do ich uszkodzenia i zerwania. Wobec tego potrzebują one odpowiedniego zabezpieczenia. Pończocha do przeciągania kabli, będzie więc niezbędnym elementem, który sprawi, że przewody zyskają niesamowitą odporność. Z wyglądu taka pończocha przypomina metalową siatkę, w której wnętrzu umieszczany jest kabel. Oczywiście pończochy do przeciągania kabli mogą mieć różnorodne średnice, tak by najlepiej dopasowały się one do grubości przewodów. Warto zaznaczyć, że jest ona samozaciskowa. W praktyce oznacza to, że pracownicy nie muszą już poświęcać czasu na jej dodatkową obsługę. Z takim wyposażeniem, każda praca związana z okablowaniem, będzie sprawna i wydajna.