Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak projektować przestrzenie biurowe?

przestrzenie biurowe
 |  Artykuł partnera  |  Budownictwo

W działaniu firm niezwykle istotna jest lokalizacja. Pożądany adres sprawia, że przedsiębiorstwo jest łatwiej zauważalne. Dodatkowo umiejscowienie biura w okolicy sprzyjającej prowadzeniu interesów, działa na korzyść firmy.

Jednak co z samymi przestrzeniami biurowymi? Ich właściwe rozplanowanie jest niezwykle ważne i wraz z biegiem czasu rośnie świadomość tego faktu.

Bezpieczeństwo to podstawa

Najważniejszą kwestią podczas projektowania biura jest zapewnienie bezpieczeństwa, w tym odpowiednich dróg ewakuacyjnych ze stosownymi oznaczeniami. Aby lokal spełniał wymogi BHP, stosuje się też coraz nowocześniejsze wentylacje przeciwpożarowe i alarmy odpowiednio wcześnie uprzedzające o powstawaniu zagrożenia.

Więcej o tym, jak zadbać o bezpieczeństwo osób przebywających w biurze, można przeczytać na stronie: https://www.siniat.pl/pl-pl/projekty/strefa-eksperta/82459/nowoczesne-przestrzenie-biurowe/

Biuro to nie tylko biurka z komputerami

Biuro to siedziba firmy, w której dokonuje się obsługa dokumentowa jej działań. Dochodzi tutaj też do spotkań z kontrahentami, omawiania planów na przyszłość, realizowania potrzeb klientów.

Dlatego istotne jest dostosowanie wielkości biura do liczby pracowników pracujących tu na stałe oraz wzięcie pod uwagę obecności gości z zewnątrz. Ustawienie mebli powinno zwiększać komfort pracy. Trzeba też pamiętać o odpowiedniej ilości światła dziennego – udowodniono, że ludzie znacznie lepiej się czują, gdy podczas pracy mogą obserwować tereny zielone czy chociażby miejski zgiełk.

Postaw na nowoczesne, wielofunkcyjne biuro!

Nowoczesne biurowce zapewniają rozwiązania przyjazne zarówno dla kieszeni użytkowników, jak i dla przyrody. Chodzi m.in. o energooszczędne systemy, takie jak wykorzystywanie deszczówki, czy pozyskiwanie energii elektrycznej z paneli słonecznych.

Warto pamiętać o tym, że zapewnienie pracownikom miejsc do odpoczynku, sprzyja wydajności ich pracy. Dlatego w wielu biurach pojawiają się mini salony, ale też przestrzenie do uprawiania sportu i aktywnego spędzania przerw. Tam, gdzie to możliwe, organizuje się też zielone zakątki z wykorzystaniem roślin naturalnych.