Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Czym charakteryzują się domy modułowe?

dom modułowy
 |  Artykuł partnera  |  Budownictwo

Domy modułowe to konstrukcje składające się z kilku gotowych segmentów, które wystarczy połączyć w funkcjonalną całość. Prefabrykaty stawiane są na przygotowanych wcześniej fundamentach średnio w ciągu 2-3 miesięcy. W przypadku wersji letniskowej montaż trwa zaledwie kilka dni. Całoroczne domki modułowe stanowią doskonałą alternatywę dla kosztownych obiektów murowanych. Poniżej dowiesz się, dlaczego uważane są za budownictwo przyszłości.

Dlaczego warto kupić dom modułowy? 

Domy modułowe o nowoczesnej, minimalistycznej stylistyce pełnią funkcję zarówno budynków mieszkalnych, jak i biur, przedszkoli, showroomów czy domków letniskowych. Są przyjazne środowisku i mogą zostać wyposażone w odnawialnie źródła energii. Ponadto wśród zalet całorocznych domów modułowych znajdują się:

  • wysokie standardy techniczne i duża wytrzymałość;
  • energooszczędność, przekładająca się na niskie koszty ocieplenia;
  • możliwość montażu na trudnych warunkach gruntowych (segmenty można stawiać na skarpach czy na podłożu podmokłym, skalistym lub piaszczystym);
  • mobilność – można swobodnie dokonywać ich demontażu i ponownego montażu, zmieniać  położenie i podróżować wraz z nimi;
  • opcja modyfikacji i rozbudowy obiektu wraz ze zmieniającymi się potrzebami mieszkańców.

Postawienie domu modułowego do 35 m² nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę oraz wykonania projektu budowlanego i pomiarów geodezyjnych. Zminimalizowana liczba formalności przyspiesza cały proces, a także pozwala uniknąć związanych z nimi dodatkowych kosztów. 

Montaż domów modułowych

Montaż domów modułowych jest szybki i prosty. Samo postawienie elementów konstrukcyjnych na przygotowanej do budowy działce trwa zaledwie kilka dni. Więcej czasu zajmuje wykończenie budynku i wyposażenie wnętrz. Domy modułowe mogą być stawiane o każdej porze roku, w dowolnych warunkach atmosferycznych. Z tego względu są trafnym wyborem dla osób, które marzą o własnej posesji, lecz nie chcą tracić wielu miesięcy na czasochłonne i zależne od pogody prace budowlane. Domy modułowe z montażem znajdują się w ofercie firmy dewelopersko-budowlanej Lokaty Budowlanewykonującej budynki pod klucz. Dzięki temu klienci nie muszą zatrudniać kolejnych fachowców, zajmujących się rozprowadzaniem instalacji grzewczych, elektrycznych i wodno-kanalizacyjnych oraz wykańczaniem wnętrz. Firma zapewnia także duży wybór projektów, wśród których każdy znajdzie dom dostosowany do swojego gustu i potrzeb.