Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Ekologiczne ogrzewanie, czyli o foliach grzewczych na ścianę

folie grzewcze na ścianę
 |  Artykuł partnera  |  Budownictwo

Planujesz budowę domu i szukasz tanich form ogrzewania? A może już mieszkasz w wymarzonym zaciszu, ale Twój miesięczny budżet woła o pomoc przez wysokość rachunków? Dowiedz się więcej o innowacyjnych systemach grzewczych, które wykorzystują promieniowanie podczerwone. To doskonała technologia dla tych osób, które szczególnie cenią sobie ekologiczne rozwiązania dostępne w przystępnej cenie.

Kilka korzyści inwestycji w folie grzewcze na ścianę

Wprawdzie pożytki płynące z użycia właściwości promieniowania podczerwonego znane są już od dawna, to jednak dopiero w ostatnich kilku latach wzrosło zainteresowanie foliami grzewczymi na ścianę. I słusznie, ponieważ udoskonalona technologia w połączeniu z zaawansowanym rozwojem branży sprawia, że bez obaw można postawić na omawiany rodzaj ogrzewania.

Dlaczego warto poznać mechanizm działania tego rozwiązania? Przede wszystkim ze względu na liczbę zalet, które stoją za matami grzewczymi na ścianę. Cechują się bardzo małą awaryjnością i prostotą montażu. Nie trzeba inwestować w drogie piece, których regulację mogą opanować tylko wybrani specjaliści. Nie ma także konieczności budowy komina, dlatego znika problem systematycznego umawiania wizyt kominiarza.

Dostępne na rynku systemy grzewcze, oparte na promieniowaniu podczerwonym, można zamontować na ścianie i nie tylko. Większego problemu nie sprawia montaż pod panelami podłogowymi czy płytkami ceramicznymi. Wystarczy stosować się do zaleceń producenta. Najlepsi dostawcy zapewniają zresztą opieką autoryzowanego instalatora, dlatego właściciel domu nie musi głowić się na rozszyfrowaniem schematu montażu i ryzykować uszkodzeniem elementów konstrukcji.

Co jeszcze warto wiedzieć o matach grzewczych na ścianę?

Stosowane w powszechnym użyciu folie grzewcze na ścianę składają się z 11 warstw, wśród których część emituje ciepło, a pozostałe stanowią powłokę izolacyjną. To bardzo cienkie płachty specjalistycznego materiału wykonanego z włókna węglowego i pasty karbonowej. Grubość folii grzewczej na ścianę to w przekroju zaledwie 0,7 mm, przez co odróżniają się od np. klasycznego ogrzewania podłogowego.

Zapewniają doskonały komfort termiczny, wypełniając przy tym od 50 do 60% zapotrzebowania energetycznego budynku. Maty grzewcze na ścianę wyróżnia niski poziom energochłonności. Dodatkowo warto wspomnieć o ich minimalnym wpływie na zdrowie człowieka. Zaleca się je do użycia w domu zamieszkanym przez alergików, ponieważ nie wzniecają ruchem powietrza kurzu, bakterii, ani innych drobnych pyłków.

Na koniec nie sposób nie wymienić choćby jednej firmy, która na polskim rynku dostarcza folie grzewcze na ścianę. Solidnym producentem i wykonawcą instalacji jest np. Dream Heat. Przedsiębiorstwo posiada przedstawicieli w całym kraju, dlatego każdy może zgłosić się do odpowiedniej osoby i omówić szczegóły zamówienia. Konsultanci pomagają obliczyć ilość niezbędnego materiału oraz chętnie wyjaśniają wszelkie szczegóły technologiczne instalacji systemów grzewczych. Na pewno warto zainteresować się tym rozwiązaniem i rozważyć inwestycję w ekologiczną metodę ogrzewania.