Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Kontenery dla Twojej firmy

pomieszczenie biurowe z kontenerów
 |  Artykuł partnera  |  Budownictwo

Dlaczego warto wynająć lub kupić tymczasowe kontenery biurowe?

Co łączy spedytora morskiego, organizatora letniego festiwalu muzycznego i kierownika budowy? Każdy z nich w swojej pracy potrzebuje kontenerów.

Kontenery sprawdzają się w wielu sytuacjach. Mogą stanowić alternatywę dla biura w przypadku nowych firm lub służyć do przechowywania towarów. Na pewno też spotkaliśmy się z takim rozwiązaniem przy okazji robienia testu na COVID-19 przed podróżą – mobilne kontenery są chętnie wykorzystywane przez firmy świadczące usługi medyczne. Co ważne, kontenery nie muszą być rozwiązaniem stałym, sprawdzą się również w charakterze tymczasowego, dodatkowego pomieszczenia czy budynku. Kiedy warto rozważyć zakup lub wynajem kontenerów biurowych i jakie ich rodzaje są dostępne na rynku?

Dostępne na rynku kontenery dopasowane są do indywidualnych oczekiwań klienta. Można wyróżnić następujące rodzaje kontenerów: morskie, sanitarne, biurowe, modułowe, magazynowe i inne. Profesjonalne firmy zajmują się realizacją zamówień w taki sposób, by dostosować je do potrzeb każdego.

Kontenery biurowe

Jednym z najpopularniejszych zastosowań kontenerów jest wykorzystanie ich jako przestrzeni biurowej. Sprawdzą się też jako tymczasowe pomieszczenia w trakcie prac remontowych, na budowach i w obiektach przemysłowych. Co ważne, kontenery da się łączyć w większe zestawy, dzięki czemu mogą tworzyć duży kompleks biurowy. W takiej przestrzeni bez trudu zmieszczą się sanitariaty, kuchnie, prysznice oraz sprzęty instalacji elektrycznej. Ich ostateczny kształt i możliwość układania modułów według własnych potrzeb sprawia, że jest to rozwiązanie uniwersalne, które sprawdzi się dla firm z różnych branż.

Kontenery z oświetleniem i ogrzewaniem posłużą natomiast jako stróżówki dla portierów. Klient ma możliwość wyboru najbardziej odpowiadającego mu rozkładu okien i drzwi.

Rodzaje kontenerów

Najczęściej wykorzystywanymi pojedynczymi kontenerami są te modułowe. Ustawia się je na terenach realizowanych inwestycji. Mogą stanowić zaplecze socjalne dla pracowników lub pełnić rolę biura dla kadry kierowniczej. Da się też zaadaptować je na szatnie, magazyny, stróżówki, a nawet pomieszczenia mieszkalne.

kontener szatnia constal

Kontenery uniwersalne

Kontenery biurowe z estetycznym wnętrzem nadadzą się na zaplecze biurowe, socjalne lub mieszkalne. Mogą być także biurami handlowymi, wartowniami dla ochrony, pomieszczeniami dla pracowników lub lokalami zastępczymi. Na ogół dostępna jest w nich pełna instalacja elektryczna. Modułowa budowa pozwala łączyć kontenery w zestawy o dowolnej powierzchni i zastosowaniu. Występują też w wersjach z aneksem kuchennym lub sanitarnym.

Mianem kontenerów magazynowych określa się kontenery morskie wykorzystywane do magazynowania towaru. Mają solidną konstrukcję chroniącą przed uszkodzeniami i włamaniami. Duże ułatwienie stanowi możliwość załadunku wózkiem widłowym.

Kontenery sanitarne

kontener sanitarny męski

Kontenery sanitarne mogą posiadać nawet kilkanaście stanowisk. Mogą pełnić rolę toalet i łazienek damskich, męskich lub koedukacyjnych. Wyposażone są w kabiny prysznicowe, toalety, umywalki i pisuary. Są szczególnie polecane przy organizacji imprez masowych oraz na dużych inwestycjach budowlanych. Jeśli nie ma możliwości podłączenia ich do instalacji kanalizacyjnej, przydatne okażą się też zbiorniki na fekalia.