Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Budownictwo jednorodzinne w 2022 - analiza raportu jakie domy i z czego budują Polacy?

Projekty domów
 |  Artykuł partnera  |  Budownictwo

Liczba podjętych przedsięwzięć budowlanych z roku na rok wzrasta, a to oznacza, że coraz więcej osób wybiera zabudowę jednorodzinną, zamiast mieszkania w bloku. W perspektywie lat zapewne nic się tutaj nie zmieni, bo wysokie ceny, nie powinny powstrzymać inwestorów. Jakie budownictwo jednorodzinne czeka na nas w 2022 roku? Z czego budujemy domy i jak prezentują się wszystkie trendy? Sprawdź koniecznie, jeśli masz w planach budowę domu.

Liczba inwestycji budowlanych wzrasta, a co za tym idzie coraz prężniej rozwija się także branża architektoniczna, w której dużą rolę odgrywają współczesne trendy. W 2022 roku nie spodziewamy się wielkich zmian w prawie budowlanym oraz w zakresie wykorzystania sprawdzonych materiałów budowlanych, nie zmienia to faktu, że już teraz można mówić o pewnego rodzaju kierunkach w budownictwie oraz w architekturze. Jak prawdopodobnie będą prezentowały się nasze domy jednorodzinne i które z projektów będziemy wybierać najczęściej? Sprawdźmy!

dwupokoleniowy 8 vis1

Trendy budowlane na 2022 rok - o tym pamiętaj!

Decydując się na określony projekt budowlany musimy wziąć pod uwagę liczne wymagania oraz aspekty prawne, który musi spełnić budynek względem określonej działki. To, jak w przyszłości zaprezentuje się nasz budynek zależy także od dostępnego budżetu, jak również indywidualnych predyspozycji, czy zainteresowań. W rezultacie podsumowując te wszystkie aspekty otrzymujemy projekt, który niemal całkowicie spełnia wymagania całej naszej rodziny.

W trendach na 2022 rok nasze domy jednorodzinne wciąż będą oparte na prostej bryle z dwuspadowym lub płaskim dachem. Charakterystycznym elementem takiej konstrukcji będzie również wykorzystanie naturalnych materiałów, czy to na elewację, czy do wykończenia domu, jak również wykonanie możliwie dużych przeszkleń, które umożliwią wpuszczenie do wnętrza, jak najwięcej światła.

Nowoczesne budownictwo na miarę 2022 roku, będzie w swojej zgrabnej formie łączyło elementy wizualne z praktycznymi, dzięki temu nie tylko zmniejszy to koszty budowlane, ale również wpłynie korzystnie na koszty utrzymania domu.

dwupokoleniowy 7 vis4

W projektach architektonicznych dużą uwagę skupia się na wygodnym rozłożeniu wszystkich pomieszczeń użytkowych, ale także optymalnym wykorzystaniu dostępnej przestrzeni. Priorytetem powinno być również estetyczne i spójne połączenie wnętrza domu z naturalnym otoczeniem.

Trendy w budownictwie w 2022 roku materiały, które będą modne

Wciąż jednym z wiodących trendów budowlanych jest wznoszenie domów w systemie gospodarczym, gdzie dach zostaje pokryty dachówką lub blachodachówką, a ściany wznoszone są z cegły lub bloczków. Drewniana więźba dachu oraz standardowe tynki i solidne instalacje to komponenty, które zapewnią inwestora o porządnym wykonaniu kolejnych etapów budowlanych. 

dwupokoleniowy 8 vis3

Istotne w nowoczesnym budownictwie będzie wykorzystanie naturalnych materiałów, jak drewno, czy beton. Warto je zastosować nie tylko, jako element konstrukcji budynku, ale na etapie wykończenia wnętrz. Należy ponadto wziąć pod uwagę ogromne atuty naturalnej palety kolorystycznej, z której można stworzyć wnętrza uniwersalne, klasyczne i ponadczasowe.

Jeśli wciąż szukasz solidnej podstawy i inspiracji architektonicznej to sprawdź projekty domów tanich w budowie - domoweklimaty.pl.