Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Czy warto inwestować w budowę garażu blaszanego?

garaże blaszane
 |  Artykuł partnera  |  Budownictwo

Popularność garaży blaszanych nie jest przypadkowa. Inwestycja w tego rodzaju obiekty budowlane nie jest stosunkowo wysoka, a z całą pewnością przypadnie do gustu każdej osobie, która chce zadbać o swój samochód, motor lub po prostu potrzebuje przestrzeni do przechowywania narzędzi i sprzętu.

Budowa garaży blaszanych to zdecydowanie jedna z najpopularniejszych alternatyw dla tradycyjnych garaży murowanych. Szczególnie często na te rozwiązanie stawiają właściciele domów jednorodzinnych z jednego, prostego powodu – cały proces przebiega niezwykle szybko, przez co garażem możemy cieszyć się w bardzo krótkim odstępie czasowym od jego zamówienia. Warto zaznaczyć również to, że nie w każdym przypadku wymagane jest pozwolenie na budowę blaszaka.

Garaż blaszak - jakie znajdziemy zalety?

Garaże blaszane mają całą masę zalet. Jedną z nich jest przede wszystkim czas ich budowy. Skorzystanie z usług profesjonalnej firmy, czyli zamówienie garażu, umówienie terminu jego transportu na posesję i finalnie jego montaż to często kwestia zaledwie kilkunastu dni! Garaże blaszane to również szeroki wybór. Różne rodzaje, wielkości, liczba bram i funkcjonalność – wszystko to dla zapewnienia nam wygodny podczas ich użytkowania. Co więcej, garaże blaszane nie muszą mieć tylko i wyłącznie jednego stanowiska, a ich design nie musi być zawsze taki sam. Więcej informacji na temat rodzajów garaży i możliwości wyboru można znaleźć na stronie https://damari.pl/garaze-blaszane/. Blaszak jest również o wiele tańszym rozwiązaniem niż garaż murowany. Garaż blaszany to inwestycja, która może zacząć się już od nieco ponad tysiąca złotych – wszystko zależy jednak od udogodnień, rozmiaru czy nawet rodzaju blachy. Dzięki rozwojowi techniki, garaże blaszane stały się również o wiele bardziej wytrzymałe, co często było argumentem przemawiającym na korzyść ich murowanych odpowiedników. Tym, co także przemawia na korzyść blaszaków, jest oczywiście mobilność. Decydując się na przeprowadzkę, blaszany garaż z łatwością można przetransportować na nową posesję, bez konieczności inwestowania w kolejny.

Budowa garażu blaszanego - kiedy potrzebujesz pozwolenia?

Wiele osób obawia się tego, że budowa garażu blaszanego będzie wiązać się z całą masą pozwoleń, formalności, bieganiem po urzędach, jak również kosztami. Warto więc zaznaczyć, że budowa garażu blaszanego nie zawsze wiąże się z koniecznością uzyskania pozwolenia na budowę. Budowa garażu z blachy stała się o wiele łatwiejsza po nowelizacji przepisów. Otóż bez pozwolenia na budowę możemy postawić garaż blaszany, którego zabudowa nie przekracza 35m2, mierząc ją po zewnętrznym obrysie ścian budynku. Warto pamiętać również, że pozwolenia na budowę nie potrzebujemy w sytuacji, gdy na obszarze wynoszącym 500m² znajdują się nie więcej niż dwa takie obiekty. Choć pozwolenia budowlane w tego typu sytuacjach nie są wymagane, to fakt budowy należy zgłosić w odpowiednim Urzędzie Miasta lub Urzędzie Gminy. 

Budowa garażu blaszanego nie wydaje się tak straszna, jak co poniektórym mogłoby się wydawać. Pamiętajmy również o tym, że garaże blaszane dają nam spore możliwości pod kątem designu, dzięki czemu dopasujemy je do stylu naszego domu.