Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Polbruk multicomplex jak układać?

Kostka brukowa
 |  Artykuł partnera  |  Budownictwo

Poprawne ułożenie kostki brukowej może sprawić ogromną ilość problemów osobom, które nie są dokładnie zaznajomione z wytycznymi, dotyczącymi przeznaczenia powierzchniowego. Mimo wszystko proces ten nie jest wcale tak trudny, jak mogłoby się to wydawać! W tym artykule postaramy się przedstawić, w jaki sposób możemy układać Polbruk Multicomplex!

Kostka brukowa polbruk do różnych powierzchni

Zanim jeszcze rozpoczniemy proces układania, powinniśmy wybrać odpowiedni materiał. Zakupy powinny być zdeterminowane przeznaczeniem powierzchni, nad którą będziemy pracować. Przede wszystkim mówimy tutaj o obciążeniu, które będzie wynikało z natężenia ruchu. Jeżeli miejsce będzie często miało kontakt z ludźmi, musimy zdecydować się na zakup produktów o grubości 4-6 cm. W przypadku ruchu aut oraz innych pojazdów, wartość ta musi być zwiększona do zakresu 6-8 cm. Jest to niezwykle ważne, gdyż kostka 4 cm nie będzie w stanie cieszyć swoją wytrzymałością przez długie lata, gdy będzie narażona na dużą masę (w tym przypadku samochód).

Jeżeli wybraliśmy już interesujący nas materiał (dobrą propozycją będzie kostka polbruk), możemy rozpocząć proces układania. Na samym początku musimy zadbać o odpowiednie wyrównanie gruntu. Nie możemy sobie pozwolić na znaczne nierówności, jeżeli chcemy zapobiec wypychaniu się pojedynczych kostek brukowych.

Jeżeli decydujemy się na budowę chodnika, ścieżki rowerowej lub deptaka. Musimy wybrać polbruk 6 cm. Pod nią powinna być umieszczona 3 cm podsypka piaskowa, a pod podsypką, podbudowa żwirowa (utwardzona) o grubości 5 cm.

W przypadku dróg osiedlowych grubość polbruku powinna wynosić min. 8 cm. Tuż pod nim 3 cm podsypki cementowo-piaskowej, zaś pod podsypką, podbudowa z betonu B-75 o grubości 10 cm. 

Drogi standardowe wymagają Polbruku o grubości 10 cm, podsypki cementowo-piaskowej 3 cm oraz podbudowy z betonu B-10 15 cm.

Na takie podłoże możemy układać Polbruk zgodnie z wybranym przez nas wzorem. O estetykę możemy zadbać w przypadku pierwszej kategorii, czyli chodników, ścieżek rowerowych oraz deptaków. Drogi powinny być funkcjonalne, więc stosowanie estetycznych rodzajów bruku nie jest pomysłem wartym uwagi. 

Jeżeli bruk zostanie już umieszczony na podkład, warto wyposażyć się w wibrator płytowy, wyposażony w płytę z gumy lub wulkolanu. Zabieg ten sprawi, że materiał zostanie przyspojony do spoiwa. W przypadku pojawienia się spoin należy wypełnić je suchym oraz przesianym piaskiem o granulacji maksymalnie 3 mm.

Kostka brukowa polbruk wzory – oryginalne zdobnictwo przydomowe

Powyżej przedstawiliśmy sposób układania Polbruku. Teraz ogranicza nas tylko i wyłącznie nasza wyobraźnia. Kostki brukowe możemy spotkać w wielu kształtach oraz kolorach, także możemy stworzyć artystyczne podjazdy, deptaki, ale i również wiele innych.

Polbruk kostka – dlaczego warto zastanowić się nad zakupem?

Kostka Polbruk to wybór, który doskonale odnajdzie się w każdym zastosowaniu. Produkty tego producenta charakteryzują się przede wszystkim najwyższą możliwą jakością na rynku. Wartym uwagi jest mnogość asortymentu firmy, gdyż bez większego problemu zakupimy tam różnorodne kształty, barwy, ale i również grubości. Przeglądając ofertę, na pewno uda nam się znaleźć pozycje najbardziej nas interesującą.  

Gdzie można kupić Polbruk w dębicy?

Jeżeli poszukujesz Polbruku w Dębicyto na pewno chciałbyś nawiązać współpracę z profesjonalnym sprzedawcą, który zapewni Ci doskonałe usługi, w atrakcyjnych cenach. Sklepów możemy wskazać naprawdę wiele, jednak mało który może spełnić oczekiwania klientów. Na szczęście mamy propozycje, której zaufało mnóstwo kupujących na terenie całej Polski. Chcielibyśmy wyróżnić producenta kostki brukowej Dębica. Wyżej wspomniany producent funkcjonuje na rynku już od wielu lat. Firma podczas działalności zbudowała ogromne zaufanie w świecie budowlanym. 

Centrumbruku.pl do każdego kontrahenta podchodzi w sposób indywidualny oraz fachowy. W razie wystąpienia jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu z obsługą klienta. Tamtejsi specjaliści z chęcią rozwieją wszelkie wątpliwości mogące wystąpić podczas zakupów. Czas najwyższy zaufać sprawdzonemu sklepowi cieszącym się niepodważalną renomą. Ułóż posadzkę, która przetrwa długie lata, z Centrum Bruku  będzie to możliwe.