Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Kontenery składane - jaką mają przewagę nad kontenerami tradycyjnymi?

Kontenery składane
 |  Artykuł partnera  |  Budownictwo

Kontenery składane to innowacyjne rozwiązanie, które pozwala optymalizować koszty w przedsiębiorstwach. Ich użytkowanie jest także przyjazne dla środowiska naturalnego. Dowiedz się, dlaczego kontenery składane są najlepszą alternatywą dla kontenerów tradycyjnych.

Czym są kontenery składane?

W wielu branżach, między innymi budownictwie, handlu czy usługach, jako obiekty tymczasowe powszechnie wykorzystuje się kontenery metalowe. Oprócz tradycyjnych modułów, na rynku dostępne są także kontenery składane. Ich funkcjonalność i zastosowanie pozostają niezmienne, różnią się natomiast budową.

Konstrukcja kontenerów składanych opiera się na ramie kontenerowej, do której przymocowane są ściany, podłoga i dach. Innowacją jest możliwość składania obiektu w linii góra-dół. Ściany łamią się w połowie na zawiasach, a podłoga i dach tworzą podstawę oraz pokrywę skrzyni. W efekcie kontener znacząco zmniejsza swoją objętość. Przekłada się to na liczne korzyści.

Zalety kontenerów składanych

Kontener po złożeniu zajmuje 5 razy mniej miejsca w porównaniu do tradycyjnych modułów. Wynika z tego szereg korzyści dla firm, ale także środowiska naturalnego. Mniejszy rozmiar kontenerów ułatwia magazynowanie oraz usprawnia transport, w tym także załadunek i rozładunek. Ma to znaczenie zwłaszcza w przypadku konieczności przewożenia większej liczby modułów na dużych odległościach. W parze z oszczędnością miejsca i czasu idą także niższe koszty operacyjne.

Co więcej, możliwość przewożenia jednorazowo większej ilości kontenerów ogranicza ilość ciężarówek na drogach. To z kolei przekłada się na zmniejszenie emisji spalin. Kontenery składane są zatem przyjazne dla planety. Przy czym ich montaż i demontaż są szybkie i łatwe. Z kolei znormalizowane wymiary sprawiają, że kontenery można łączyć szeregowo i piętrowo.

Nowoczesne kontenery składane - zastosowanie

kontener składany

Źródło: fbgroup.pl

Kontenery składane, podobnie jak obiekty tradycyjne, mają szeroki zakres zastosowania. Wykorzystywane są zwłaszcza w budownictwie. Doskonale sprawdzają się jako biura, zaplecze socjalne dla pracowników oraz magazyny.

Kontenery składane to świetne rozwiązanie także dla innych branż, które potrzebują mobilnych obiektów tymczasowych. Znajdują zastosowanie w handlu jako punkty sprzedażowe i usługowe. Wykorzystywane są także przez wojsko na poligonach.

Poza tym w kontenerach składanych może powstać szkoła, przedszkole, portiernia, kasa biletowa czy przychodnia weterynaryjna. Z kolei nowo powstałe firmy lub często zmieniające lokalizację chętnie wykorzystują kontenery składane jako swoją siedzibę. Dzięki temu unikają wysokich kosztów związanych na przykład z wynajmem.

Gdzie kupić kontenery składane?

Kontenery składane to nowość na rynku. Pierwszym polskim producentem jest firma Fast Building Group. W ofercie dostępne są kontenery składane z najwyższej jakości materiałów, które spełniają wymogi prawa budowlanego. Wyróżniają się wyjątkowo trwałą konstrukcją stalową o długoletniej żywotności. Mogą być wielokrotnie składane i rozkładane, a montaż trwa tylko 8 minut.

Firma FB Group produkuje kontenery o znormalizowanych wymiarach, które można łączyć i piętrować. Istnieje także możliwość zamówienia obiektu dostosowanego do indywidualnych potrzeb.

Firma FB GROUP oferuje transport i montaż kontenera we wskazanym przez klienta miejscu. Gwarantują szybkość realizacji projektów. Kontenery składane to ekologiczne i funkcjonalne rozwiązanie dla wielu branż.