© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

  • Home
  • Budownictwo
  • Stolarka aluminiowa w domu? Dowiedz się, dlaczego warto!

Stolarka aluminiowa w domu? Dowiedz się, dlaczego warto!

Stolarka aluminiowa
 |  Artykuł partnera  |  Budownictwo

Zadając sobie to pytanie, warto wziąć pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim: jaką funkcję powinny pełnić wybrane przez nas okna i drzwi? To pytanie jest kluczowe dla każdego, kto stoi właśnie przez taką decyzją zakupową. Warto w tym miejscu wspomnieć, że stara stolarka zupełnie różni się od nowoczesnych modeli. Czym? O tym w dzisiejszym artykule. Zapraszamy!

Priorytety nowoczesnej stolarki aluminiowej

Na jakość nowoczesnej stolarki aluminiowej od topowych producentów składa się dzisiaj wiele zalet. Można je podsumować następująco:

  • stylowy, nowoczesny design,
  • funkcjonalność i łatwość użytkowania,
  • bezpieczeństwo,
  • ekologiczność,
  • energooszczędność.

Ujmując to w jednym zdaniu: nowoczesna stolarka spełnia wszystkie najważniejsze parametry techniczne, termoizolacyjne oraz te pod względem bezpieczeństwa, gwarantując jednocześnie niebanalne zdobnictwo i wygodę użytkowania. Warto więc wspomnieć co nieco o każdej z tych zalet.

Energooszczędność

Nowoczesne budownictwo stawia na zmniejszenie kosztów ogrzewania do absolutnego minimum. Pomóc w tym mogą właśnie nowoczesne drzwi i okna, które z powodzeniem można stosować w domach energooszczędnych i pasywnych. Oznacza to, że posiadają najlepsze parametry techniczne, a ich budowa cechuje się nowoczesnymi materiałami o wysokiej izolacyjności termicznej. W tego typu modelach współczynnik przenikalności cieplnej Ud dla całych drzwi może wynosić już od 0,69 [W/m²K].

Bezpieczeństwo

Warto w tym miejscu wspomnieć, że bezpieczeństwo jest obok energooszczędności najwyższym priorytetem. W końcu to właśnie dzięki niemu domownicy mogą spać spokojnie i podróżować służbowo lub urlopowo bez obaw o zostawienie domu bez opieki.

Nowoczesne modele drzwi tworzone są w oparciu o nowoczesne technologie, które pozwalają skutecznie ochronić dom przez najbardziej zuchwałymi włamywaczami. Przykładami mogą być tutaj takie zabezpieczenia jak chociażby: klawiatury numeryczne, czytniki RFID, czy nowoczesne wkładki z zabezpieczeniem przed kopiowaniem klucza.

Ekologiczność

Nowoczesna stolarka aluminiowa jest przyjazna dla środowiska. Dzięki temu, że producenci decydują się na korzystanie z materiałów, które można w całości poddać recyklingowi i odzyskać jako surowiec wtórny, bez jakichkolwiek strat jakościowych, osoby dbające o przyrodę coraz częściej decydują się właśnie na takie, nowoczesne rozwiązania.

Nowoczesny design

Stylowy wygląd jest również szczególnie ważny, jeśli chodzi o wygląd naszych okien i drzwi. W końcu to właśnie elewacja budynku stanowi najważniejszą wizytówkę naszego domu i nas samych. Właśnie dlatego dzisiaj producenci stolarki aluminiowej bardzo często sięgają po współpracę z topowymi projektantami, aby stworzyć oryginalne modele drzwi, które będą wyróżniały się pod każdym względem.

Szczególnie dużą rolę odgrywają tutaj zdobienia i trójwymiarowe aplikacje. Te coraz częściej licowane są z powierzchnią panelu, dzięki czemu całość jest w stanie prezentować stylowy i świeży wygląd przez długie lata. Warto również wspomnieć o tym, że nowoczesne materiały stosowane w stolarce aluminiowej są często odporne nawet na ekstremalne działanie warunków atmosferycznych.

Łatwość użytkowania i funkcjonalność

Wybierając nowoczesne modele drzwi, możesz mieć pewność, że całość będzie łatwa do utrzymania w czystości – wystarczy przetarcie wilgotną ściereczką, aby utrzymać design na najwyższym poziomie. Nowoczesne lekkie materiały ułatwiają również przeprowadzenie prac montażowych oraz korzystanie ze skrzydła na co dzień.

Mamy nadzieję, że już wiesz, dlaczego warto postawić na stolarkę aluminiową. To co... powodzenia przy pracach wykończeniowych w swoim wymarzonym domu!

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry