Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Montaż banerów reklamowych - co warto wiedzieć

montaż banerów
 |  Artykuł partnera  |  Budownictwo

Banery reklamowe to jedne z najpopularniejszych form reklamy wielkoformatowej, którą spotkamy najczęściej w dużych miastach, ale nie tylko. Z uwagi na fakt, iż ich powierzchnia obejmuje zwykle co najmniej kilka metrów kwadratowych, kluczowy jest nie tylko wybór odpowiedniego miejsca, ale również zachowanie najwyższego poziomu bezpieczeństwa w trakcie zawieszania reklamy. Z tego względu, montaż banerów jest zlecany firmom oferującym usługi wysokościowe i dysponującym odpowiednim sprzętem oraz narzędziami. Co warto wiedzieć na ten temat?

Jak przebiega montaż banerów?

Aby reklamy wielkoformatowe spełniały swoje zadanie, muszą być przede wszystkim zawieszone w poprawny sposób. Alpiniści przemysłowi, bo takim mianem określa się osoby wykonujące tego typu zadania, korzystają przeważnie z dostępu linowego. Ta metoda ma wiele zalet, jednak jedną z największych jest ograniczenie kosztów. Oprócz tego, baner może zostać zamontowany w praktycznie dowolnym miejscu. Niestety nie jest to możliwe jeśli korzystamy z podnośników, bowiem alpiniści nie są w stanie dotrzeć do trudno dostępnych przestrzeni.

Firmy, które decydują się na montaż banerów w miejscach gdzie do tej pory znajdowały się ich inne reklamy, mogą skorzystać z możliwości wymiany. Dzięki temu, w tym samym czasie odbędzie się zdjęcie starego nośnika, a następnie zastąpienie go nowym.

Co jeszcze warto wiedzieć na ten temat?

Zlecając tego typu usługę renomowanej firmie, można jednocześnie liczyć na jej pomoc w sytuacji, gdy baner uległby uszkodzeniu. Dodatkowo, możliwe jest zlecenie regularnych przeglądów reklamy, co wiąże się z natychmiastową wymianą poszczególnych elementów. Warto pamiętać o tym, że przed przystąpieniem do jakichkolwiek prac, zazwyczaj odbywa się wizja lokalna. W jej trakcie określa się jakie techniki montażowe można wykorzystać w konkretnym miejscu, biorąc pod uwagę wysokość budynku oraz wypełnienie ściany.

Zapraszamy: montaż banerów Wrocław