Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Toalety przenośne – jak wygląda serwis?

Toalety przenośne
 |  Artykuł partnera  |  Budownictwo

Wynajęcie mobilnej toalety na imprezę plenerową czy budowę to nie wszystko, czego potrzeba do zapewnienia odpowiednich warunków sanitarnych. Do tego niezbędna jest obsługa serwisowa. W tym artykule wyjaśnimy, na czym ona polega, ile trwa i jak często należy z niej skorzystać.

Czynności konieczne do profesjonalnego serwisu

W kwestii takiej, jak toalety przenośne Gdańsk i inne duże miasta Polski prowadzą intensywną politykę inwestycyjną oraz kulturalną, więc potrzebują jak najlepszych rozwiązań w zakresie sanitariatów. Brak dostępu do sieci wodnej i kanalizacji w niektórych miejscach wymaga zupełnie innego podejścia.

Na szczęście serwisowanie rozwiązuje wszystkie związane z tym problemy. Przedsiębiorstwa wynajmujące toalety przenośne zajmują się zazwyczaj obsługą swoich produktów. Jak to wygląda w praktyce? Serwis zaczyna się od usuwania nieczystości. W tym celu używa się specjalnych wozów asenizacyjnych. Są one wyposażone w zbiornik, do którego trafiają wszystkie nieczystości. Nie ulatnia się przy tym nieprzyjemny zapach.

W drugim etapie fachowcy zajmują się wnętrzem kabiny. Ich praca polega na wyczyszczeniu całego środka przy użyciu myjki ciśnieniowej, szczotki oraz specjalnych środków chemicznych. Mają one właściwości bakteriobójcze. Oprócz tego czyszczenie obejmuje jeszcze zewnętrzne elementy toalety przenośnej. Na sam koniec pracownicy wypełniają zbiorniki niebieskim płynem dezynfekującym (co najmniej 20 litrów) o przyjemnym zapachu, który utrzymuje się przez długi czas. Następuje też wymiana i uzupełnienie papieru toaletowego (minimum dwie rolki).

Oczywiście w ramach serwisu dokonuje się również napraw usterek oraz wymianę zniszczonych elementów, jeśli tylko zaistnieje taka potrzeba.

Jak często przeprowadzać obsługę serwisową?

Częstotliwość serwisowania zależy od liczby osób, które mogą z nich skorzystać. Posłużymy się przykładami. Jeśli na placu budowy pracuje 8 osób, to należy przeprowadzić pełen serwis raz na dwa tygodnie. Więcej pracowników wymaga już usuwania nieczystości raz na tydzień.

Zdarza się, że ciężko oszacować liczbę osób. Dotyczy to zwłaszcza kilkudniowych koncertów i innych wydarzeń plenerowych. Wówczas zaleca się czyścić toalety przenośne codziennie, aby zapewnić odpowiedni poziom higieny.

Ile trwa serwisowanie toalety przenośnej?

Przyjmuje się, że czyszczenie, usuwanie nieczystości i naprawy zajmują od 5 do 10 minut na jedną kabinę. Szybkość jest uzależniona bezpośrednio od stopnia zapełnienia zbiornika oraz stanu technicznego mobilnej toalety.

Gdzie znaleźć najlepszą ofertę serwisowania toalet przenośnych?

Szybki i fachowy serwis w dobrej cenie jest możliwy. Wystarczy zwrócić uwagę na profesjonalnie przygotowaną ofertę. Szczególnie polecamy nasze usługi w tym zakresie. Jeśli chodzi o toalety przenośne Częstochowa, Gdańsk i wiele innych miast w Polsce ma dzięki naszej pomocy dostęp do najlepszych rozwiązań.

Z przyjemnością wynajmiemy toalety mobilne, a następnie zajmiemy się ich serwisem. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na naszej stronie.