Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Ładowarki teleskopowe - do czego służą?

ładowarki teleskopowe
 |  Artykuł partnera  |  Budownictwo

Urządzenie, jakim jest ładowarka teleskopowa, to sprzęt o wszechstronnym zastosowaniu. Wykorzystuje się go do rozmaitych zadań, w różnorodnych branżach. Warto przybliżyć nieco kwestię tego, czym tak naprawdę są ładowarki teleskopowe i jakie konkretnie zadania mogą wykonywać.

Ładowarki teleskopowe - co to takiego?

Określenia ładowarki teleskopowe używa się do nazywania specjalistycznych wózków podnośnikowych. Posiadają one ruchome wysięgi. Ważną cechą wysięgów jest możliwość zmiany końcówki. Sprawia to, że urządzenie staje się bardzo uniwersalne. Zakończenie wysięgu może stanowić chwytak, skrzynia lub widły, w zależności od tego, jakie zadanie będzie realizowane. Dzięki temu ładowarki teleskopowe wykorzystuje się dzisiaj w wielu branżach, takich jak między innymi:

  • budownictwo,
  • przemysł ciężki,
  • rolnictwo,
  • ogrodnictwo,
  • i wiele więcej.

Zadaniem ładowarki teleskopowej jest najczęściej przeniesienie towaru. Służy ona do załadunku, transportu, a następnie rozładunku. Warto mieć na uwadze, że ładowarki teleskopowe nie są jednorodnymi urządzeniami. Odróżniają je nie tylko zastosowane końcówki, ale również konstrukcje mechanizmu. Najbardziej podstawowy sprzęt to ładowarki czołowe. W tym przypadku kabina jest nieruchoma, a mobilność cechuje jedynie wysięg. Zwykle ładowarki tego typu wyróżnia duży udźwig. Jednak na rynku dostępne są również ładowarki obrotowe. W tym przypadku często udźwig maksymalny jest nieco mniejszy. Jednak dużą zaletą urządzeń tego typu jest ruchomość kabiny. Posiadając możliwość obrotu wokół własnej osi, z zachowaniem jednoczesnej ruchomości wysięgu, sprzęt ten daje duże pole manewru.

Wysokiej jakości ładowarka teleskopowa

Ładowarka teleskopowa to sprzęt ciężki o względnie skomplikowanej budowie. Tym samym tylko najwyższa jakość wykonania gwarantuje jego niezawodność. Polecamy zatem zakup lub wynajem urządzenia tylko do zaufanych firm. W przeciwnym razie ładowarka może przynieść więcej szkody niż pożytku. Natomiast renomowani producenci dbają o najwyższą jakość części.

Dowiedz się więcej: ładowarki teleskopowe Warszawa