Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Ocieplanie domu - jak to dobrze zrobić?

ocieplenie domu
 |  Artykuł partnera  |  Budownictwo

Ocieplenie stanowi jeden z najważniejszych aspektów na etapie budowy domu lub przeprowadzania jego remontu. Niezwykle ważne jest staranne zaplanowanie całego procesu i prawidłowe wykonanie. Jakiekolwiek błędy na tym etapie będą miały poważne skutki, nawet jeśli wybraliśmy najlepszy materiał izolacyjny. O czym warto pamiętać wykonując prace tego typu?

Jak prawidłowo wykonać ocieplenie domu?

Jedną z najważniejszych kwestii jest sprawdzenie podłoża. Nawet jeśli zlecenie ocieplenia w mieście Marki powierzymy profesjonalistom, trzeba wcześniej zadbać o przygotowanie ścian. Przede wszystkim muszą być one równe i suche, a także pozbawione jakichkolwiek zanieczyszczeń i grzybów. Ważne aby zapewniały dobrą przyczepność kleju. Zaniedbanie przygotowań może mieć bardzo poważne konsekwencje, na czele z trudnościami w zamontowaniu materiału izolacyjnego oraz zagrzybieniem. Warto zaznaczyć jednak, że problemy tego typu pojawiają się raczej w przypadku starych budynków.

Jeśli ocieplenia w mieście Marki będą wykonywane przez renomowaną firmę, z pewnością będzie ona pamiętać o wcześniejszym zamontowaniu listwy cokołowej. Dzięki jej obecności, łatwiej utrzymać poziom podczas układania płyt. Lista stanowi też wzmocnienie dla dolnej warstwy materiału izolacyjnego.

O czym jeszcze trzeba pamiętać?

Wybierając system ocieplenia, warto sięgać po jakościowe rozwiązania, najlepiej od jednego producenta. Dzięki temu, będzie można liczyć na większą efektywność i trwałość. Obecnie największą popularnością cieszy się wełna mineralna oraz styropian. Pierwsza opcja wyróżnia się wysokim współczynnikiem paroprzepuszczalności, co przekłada się na możliwość uzyskania w pomieszczeniach pożądanego poziomu wilgotności powietrza. Dodatkową zaletą jest ognioodporność. Styropian ma z kolei niski poziom paroprzepuszczalności i niską nasiąkliwość. Z uwagi na jego lekkość, nie musi być przytwierdzony tak mocno jak wełna.

Dowiedz się więcej: ocieplenia Marki