© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Ile można zaoszczędzić na budowie hali stalowej?

hale stalowe
 |  Redakcja  |  Budownictwo

Trudno jednoznacznie wskazać, ile można zaoszczędzić na budowie hali stalowej, ponieważ na ukształtowanie ostatecznej wyceny budowy hali ma wpływ mnóstwo czynników.

Budowa hali stalowej to proces wieloetapowy, który rozpoczyna się od przygotowania gruntu pod budowę hali stalowej. Pierwszy etap to przede wszystkim odpowiednia adaptacja przestrzeni pod inwestycję, czyli znalezienie odpowiedniego terenu, ukształtowanie go, zagospodarowanie zgodnie z wymaganiami geodezyjnymi, dokonanie niezbędnych pomiarów tak, aby odpowiadał założeniom określonym w projekcie budowlanym.

Następnie hala stalowa, która ma powstać na tym terenie, jest szczegółowo omawiana z klientem, tak aby inwestycja spełniała jego potrzeby i jednocześnie służyła wszelkim celom biznesowym.

Budowa hali stalowej na kolejnym etapie polega na tym, że przygotowywana jest konstrukcja stalowa w taki sposób, aby spełniała najważniejsze cele klienta i jednocześnie była bezpieczna dla osób, które będą odwiedzały tę halę. W tym celu firma Borga dostarcza gotowe i sprawdzone rozwiązania, które pozwalają skrócić czas całego procesu do niezbędnego minimum.

W związku z tym przed zaprojektowaniem hali stalowej projekt jest analizowany pod kątem wszelkich wymaganych przez prawo obciążeń. Aby powstała solidna hala stalowa, jako fundamentów można użyć stopy fundamentowej, co ma również wpływ na czas trwania budowy hali.

Potem po wybudowaniu hali, kierownik budowy weryfikuje jakość, wytrzymałość i bezpieczeństwo konstrukcji stalowej z projektem budowy i zatwierdza ten etap prac. Podczas tego procesu bardzo istotną rolę dla bezpieczeństwa konstrukcji odgrywa wypionowanie konstrukcji. Po tym etapie, następuje kolejny, który polega na montażu klipsów, czyli elementów wsporczych dla konstrukcji drugorzędowej.

Co dalej? Następny etap w budowaniu hali to wykonanie izolacji, jeśli jest w danym projekcie hali uwzględniona. Do opracowania izolacji najczęściej wykorzystywane są blachy profilowane, które najpierw montowane są na dachu, a dopiero później na ścianach.

koszt budowy hali stalowej

Jakie czynniki wpływają na koszt budowy hali stalowej?

Chcesz stworzyć halę stalową dla swojej firmy i szukasz odpowiedniego wykonawcy? Ciekawi Cię, jakie czynniki mają wpływ na ostateczną wycenę hali stalowej?

Wycena hali stalowej jest uzależniona głównie od jakości komponentów budowlanych, wielkości hali, kosztów związanych z wykonaniem projektu i konstrukcji, przeznaczenia i rodzaju hali, wykonaniem izolacji cieplnej i posadzki wewnątrz hali, kosztów robocizny pracowników budowlanych, czasu trwania budowy, rodzaju wybranej konstrukcji stalowej, wysokości i rozpiętości hali, technologii wykonania hali stalowej, a także metrażu hali i dodatkowych wymagań klienta związanych z projektem. Koszt postawienia hali w firmie Borga to głównie wysokiej jakości materiały budowlane, które odpowiadają za wytrzymałość konstrukcji przez wiele lat.

Na ostateczne koszty budowy hali stalowej mają też wpływ koszty związane z zaprojektowaniem i przygotowaniem systemu przeciwpożarowego. To również opłaty związane z użyciem specjalistycznego sprzętu budowlanego np. suwnic lub innych niezbędnych urządzeń podczas budowy, oraz z zabezpieczeniem hali, odpowiednim oświetleniem, wstawieniem drzwi i okien. Z związku z tym ostateczny koszt postawienia hali wpływa bardzo dużo czynników, a Borga specjalizuje się w budowie hal od 700 metrów kwadratowych.

Prefabrykowane hale stalowe realizowane w firmie Borga charakteryzują się prostotą konstrukcji stalowej, która zapewnia klientom bezpieczeństwo ze względu na najwyższej jakości materiały budowlane użyte do produkcji. Borga to firma, która od kilkudziesięciu lat specjalizuje się w profesjonalnym budowaniu hal stalowych na terenie Polski, jak i w krajach na całym świecie.

Firma Borga koszt postawienia hali oblicza na podstawie wszelkich niezbędnych materiałów, ale też w taki sposób, aby zapewnić klientom najlepszą możliwą optymalizację wydatków związanych z budową hali. Co to oznacza w praktyce? Na koszt budowy hali stalowej składają się więc wymagane materiały budowlane, ale są one obliczane w taki sposób, aby klient miał gwarancję bezpieczeństwa hali stalowej, a wszelkie opłaty z tym związane były dopasowane do jego możliwości finansowych.

Chcesz wiedzieć więcej o halach stalowych? Sprawdź: https://www.borga.pl/hale-stalowe/.

Jakościowe i bezpieczne hale stalowe

Decyzja o wybudowaniu hali na pewno powinna być poprzedzona dokładną analizą własnych potrzeb biznesowych, a także dobrze zaplanowanym projektem budowlanym, budżetem firmowym.

Natomiast każdy etap procesu budowlanego powinien być na bieżąco konsultowany z doświadczonymi pracownikami budowy. W tej kwestii warto zaufać ekspertom z firmy budowlanej Borga, która jako producent hal stalowych specjalizuje się w realizacji tego typu inwestycji i gwarantuje klientom halę o prostej budowie, która jest w pełni dostosowana do indywidualnych wymagań i potrzeb biznesowych. Ponadto eksperci z firmy Borga doradzą najlepsze rozwiązania dla Twojej inwestycji, dlatego warto umówić się na spotkanie, jeśli jesteś zainteresowany taką inwestycją.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry