© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

  • Home
  • Budownictwo
  • Praktyczna mała architektura z betonu - ławki, meble, fontanny

Praktyczna mała architektura z betonu - ławki, meble, fontanny

meble z betonu
 |  Redakcja  |  Budownictwo

Przechadzając się po ulicach miast praktycznie na każdym kroku możemy dostrzec niewielkie obiekty, które stanowią stały fragment miejskiego krajobrazu i są ważnym dopełnieniem przestrzeni użytkowanej. Czasem mijamy je bez zastanowienia, to bowiem elementy, które zwykle nie zwracają na siebie szczególnej uwagi – są po prostu przydatne. Coraz częściej jednak, poza użytecznością, na pierwszy plan wysuwa się ich wizualna oprawa, która potrafi zachwycić nawet najbardziej obojętnych. Tak zwana mała architektura towarzyszy nam wiernie od lat, piękniejąc na naszych oczach. A to wszystko zasługa betonu szlachetnego nowej jakości.

Mała architektura, czyli meble z betonu

Jeszcze do niedawna beton kojarzył się raczej z posępnymi latami poprzedniej epoki. Jednak wszystko się zmienia. Możliwości aranżacyjne betonu szlachetnego są tak szerokie, że materiał ten wraca do łask i stanowi niezwykle atrakcyjne rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie elegancję, nowoczesność, a przy tym nie pozostają obojętni na solidność i jakość wykonania. Beton szlachetny bowiem niezmiennie zachowuje wszystkie te cechy, którymi charakteryzuje się od wielu lat. Jest niezwykle wytrzymały, odporny na działanie nieustannie zmieniających się warunków atmosferycznych, a także gwarantuje możliwość wygodnego użytkowania przez długi czas i łatwość pielęgnacji.

Gdy dołożymy do tego jego bezdyskusyjne walory estetyczne, otrzymamy materiał idealny. Możliwość formowania praktycznie dowolnych kształtów wraz z bardzo szerokim wyborem kolorystyki sprawia, że meble z betonu czy dekoracje betonowe można z powodzeniem łączyć ze szkłem, metalem, a nawet drewnem. To sprawia, że jest to rozwiązanie, po które bardzo chętnie sięgają projektanci zajmujący się aranżacją przestrzeni zarówno miejskich, jak i prywatnych, w zakresie tak zwanej małej architektury.

Elementy użyteczności publicznej

Produkty marki Dasag dają szeroki wachlarz wyboru wszystkim tym, którzy dbają o każdy, nawet najmniejszy detal. Z tego powodu cieszą się tak dużą popularnością inwestorów i klientów indywidualnych. Coraz częściej w pobliskich parkach można spotkać betonowe ławki, które łączą elegancję z wysoką jakością wykonania. Ławki z betonu szlachetnego gwarantują też niesamowitą wytrzymałość na oddziaływanie czynników zewnętrznych co sprawia, że doskonale wywiązują się ze swoich zadań. Coraz częściej też rozwiązania oparte na betonie szlachetnym można zaobserwować przy wykończeniu innych elementów miejskiej małej architektury, co nadaje niepowtarzalnego klimatu całemu otoczeniu. Rekordy popularności biją donice betonowe, które coraz częściej można zobaczyć wypełnione bujną roślinnością na skwerach, w parkach, ogrodach lub przy wejściach do biurowców oraz centrów handlowych. Innym miejscem, gdzie betonowe elementy sprawdzają się znakomicie są place miejskie i fontanny. Tutaj niewątpliwym atutem jest ich antypoślizgowa powierzchnia.

Bardzo praktycznym i przy tym eleganckim rozwiązaniem są także betonowe ogrodzenia, murki, a nawet kosze na śmieci czy stojaki na rowery, które powinny służyć  mieszkańcom  przez długie lata. Niezaprzeczalnym atutem skorzystania z rozwiązań marki Dasag jest także możliwość praktycznie nieograniczonego modelowania wzorów i doboru kolorystyki, dzięki czemu materiały znakomicie wtapiają się  tło i stanowią stylowe wykończenie.

Betonowe dekoracje w ogrodzie

Nie inaczej jest w przypadku aranżacji przestrzeni wokół naszego domu, na przykład w ogrodzie czy na tarasie. Również w tym przypadku warto wziąć pod uwagę rozwiązania oparte na betonie szlachetnym, w taki sposób, aby stworzyć spójną i elegancką całość. Dekoracje z betonu czy betonowe meble ogrodowe idealnie wpasują się w otaczający je krajobraz przede wszystkim dlatego, że są to rozwiązania niezwykle uniwersalne.

Jeśli z kolei jesteśmy miłośnikami zieleni, nie ma nic lepszego niż inwestycja w donice z betonu. Ich stonowane barwy i kształty idealnie dopasowane do naszych potrzeb doskonale współgrają z wielobarwnymi kwiatami, dając imponujący efekt końcowy, który zachwyci nawet najbardziej wymagających i wybrednych. Dobrze przemyślany i zaaranżowany projekt będzie cieszył nasze oko przez długie lata.

Opierając wykończenie przestrzeni dookoła naszego domu na betonie szlachetnym stawiamy na uniwersalność i wytrzymałość. Tak samo w przypadku inwestycji publicznych, mała architektura coraz mocniej korzysta z projektów opartych na betonie. Trudno się dziwić, gdyż świetnie sprawdza się w nowoczesnym wydaniu.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry