© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Co zrobić z gruzem po remoncie?

Wywóz gruzu
 |  Redakcja  |  Budownictwo

Lato to idealny czas na przeprowadzenie remontu w mieszkaniu. Jest to czynność, którą wiele osób uwielbia, jednakże często zapominamy o bardzo ważnej kwestii. Co zrobić z gruzem, który powstaje podczas wyburzania ścian, czy chociażby wymiany drzwi? Czasem jest go niewiele, ale i tak nie możemy wrzucić go do śmietnika, ponieważ to niezgodne z przepisami prawa. Jak więc poradzić sobie z takim problemem? Dowiedz się!

Mała ilość gruzu? Wystarczy worek typu big bag!

Gdy chcemy pozbyć się niewielkiej ilości gruzu, to najpewniej nieopłacalnym rozwiązaniem wydaje się nam wynajem kontenera na gruz. I słusznie. Zdecydowanie lepszą opcją jest skorzystanie z worków na gruz typu big bag. Są one nieduże, dlatego świetnie sprawdzają się także tam, gdzie nie ma możliwości podstawienia pojemnika na gruz.

Ogromnym plusem jest też fakt, że big bagi mogą stać bardzo długo, a gdy będą już pełne, to wystarczy skontaktować się z odpowiednią firmą, która go odbierze. Jednakże sprawa nie zawsze jest taka prosta - jeśli mamy do usunięcia bardzo dużo gruzu, to jedynym sensownym wyjściem jest kontener na gruz.

Kontenery na gruz - pojemne pojemniki

Kontener na gruz to najlepszy wybór, gdy planujemy większy remont. Wiąże się to oczywiście ze znacznie większą ilością odpadów. Wtedy warto skontaktować się z taką firmą jak np. DPR, która posiada pojemniki różnych wielkości - małe, jak i bardzo duże. W zależności od rodzaju prowadzonych prac pracownicy tej firmy na pewno doradzą nam, który kontener lepiej wybrać, by ten pomieścił wszystkie odpady.

Jedną z największych zalet tego rozwiązania jest oczywiście wygoda. Wybrany przez nas pojemnik zostanie postawiony w wybrane przez nas miejsce i będziemy mogli wrzucać do niego nie tylko gruz, ale także resztki mebli, podłóg, tworzywa sztuczne czy inne śmieci. Firma udostępniająca kontener później zajmie się segregacją śmieci, co przekłada się na sporą oszczędność czasu.

Sprzedaż gruzu

Wywóz gruzu przez fachową firmę to niejedyna możliwość. Ciekawą opcją może być też sprzedaż niepotrzebnego gruzu. W sieci możemy znaleźć wiele ogłoszeń osób, które chętnie przyjmują takie odpady. Wynika to bowiem z tego, że idealnie nadają sobie one do utwardzania drogi czy na wykonywanie podsypek do wylewki pod garaż. To bardzo dobre rozwiązanie - z korzyścią dla obu stron!

Jak NIE pozbywać się gruzu?

Za umieszczanie gruzu w zwykłym kontenerze narażamy się na karę grzywny w wysokości od 20 aż do 5000 złotych! Nielegalne jest też składowanie gruzu na własnej posesji przez dłuższy czas - tutaj kara może wynieść do 1500 złotych! Jak widać, te kwoty są dość wysokie, dlatego nie warto ryzykować i lepiej po prostu postępować zgodnie z prawem, nie szkodząc środowisku.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry