Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Konstrukcje aluminiowe a bezpieczeństwo

stolarka aluminiowa
 |  Artykuł partnera  |  Budownictwo

Nie bez powodu konstrukcje aluminiowe cieszą się coraz większą popularnością. Jest to związane z tym, że aluminium to materiał, który ma mnóstwo znakomitych właściwości. Z tego powodu są one doskonałą alternatywą dla stolarki drewnianej czy PVC. Świetnie się wpasowują zarówno w budynki w nowoczesnym, jak i klasycznym stylu. Dlatego producenci stolarki otworowej oferują coraz szerszą ofertę konstrukcji aluminiowych. Czy faktycznie są one dobrym wyborem? Sprawdź to!

Czy konstrukcje aluminiowe zapewniają bezpieczeństwo?

Wiesz, że zdecydowana większość prób włamań, bo aż 80%, odbywa się przez okna lub drzwi przesuwne? Uwzględniając ten fakt, warto zastosować niezawodne i bezpieczne rozwiązania, które będą skuteczną ochroną przez złodziejami. Najlepiej postawić na konstrukcje aluminiowe, które dzięki swoim właściwościom same w sobie są bezpieczne, a dodatkowo w wielu modelach stosowane są dodatkowe zabezpieczenia przed włamaniem. To najlepszy wybór do nowoczesnych domów mieszkalnych, ale nie tylko - właściwie aluminium wszędzie się nadaje, dlatego konstrukcje aluminiowe coraz częściej możemy spotkać na osiedlach mieszkaniowych czy w biurach.

Jakie są inne zalety konstrukcji aluminiowych?

Jedną z najważniejszych zalet konstrukcji aluminiowych jest fakt, że są one bardzo lekkie, dlatego z aluminium bez problemu mogą powstawać duże profile okienno-drzwiowe. Konstrukcje aluminiowe są w stanie unieść nawet całe fasady! Na profile aluminiowe najczęściej decydują się osoby, którym zależy na wykonaniu dużych przeszkleń. Są one najlepszym wyborem w takiej sytuacji, ponieważ np. profile z drewna są znacznie cięższe i nietrwałe.

Kolejną zaletą stolarki aluminiowej jest fakt, że od klienta zależy, jaki będzie kolor, rozmiar oraz kolor drzwi lub okna. Co więcej, okna i drzwi aluminiowe znakomicie chronią przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi, a poza tym zapewniają dobrą izolację akustyczną i termiczną. I choć okna i drzwi aluminiowe są nieco droższe np. od stolarki PCV, to nie mamy żadnych wątpliwości co do tego, że warto w nie zainwestować!

Gdzie możemy nabyć konstrukcje aluminiowe?

Jeśli zdecydowałeś się na zakup konstrukcji aluminiowych, to konieczne powinieneś zapoznać się z ofertą doświadczonej firmy MajaPlus. Od lat produkuje i montuje wysokiej jakości stolarkę aluminiową. W jej ofercie możemy znaleźć m.in. okna, drzwi, rolety, czy fasady aluminiowe. Wybierając tę firmę, mamy pewność, że wszystkie prace zostaną zrealizowane w ustalonym terminie. Zainteresowany? Już dziś skontaktuj się z jej pracownikami!