© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Inwestycja w fotowoltaikę - wybór firmy

Inwestycja w fotowoltaikę
 |  Redakcja  |  Budownictwo

Zainteresowanie fotowoltaiką nieustannie rośnie. Nikogo więc nie powinien zdziwić fakt, że z miesiąca na miesiąc przybywa firm oferujących usługi w zakresie doboru, zakupu i montażu modułów fotowoltaicznych. Jak wybrać tę najlepszą? Czy grozi korzystanie z usług niesprawdzonych firm? Podpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.

Fotowoltaika – dlaczego wybór firmy wykonawczej jest tak ważny?

Szeroki wybór firm oferujących instalacje PV wbrew pozorom nie ułatwia podjęcia odpowiedniej decyzji. Niektóre z nich oferują bardzo atrakcyjne warunki współpracy. Niestety zbyt niska cena montażu bardzo często jest adekwatna do jakości wykonanych usług. Źle zaprojektowana i wykonana instalacja będzie miała znacznie niższą wydajność i większą awaryjność, w efekcie czego inwestycja może się okazać zupełnie nieopłacalną. Na tym jednak nie koniec problemów. Planując budowę przydomowej elektrowni należy pamiętać o tym, że niewłaściwie zamontowane panele słoneczne stwarzają realne zagrożenie pożarowe. 

Więcej praktycznych informacji na temat montażu instalacji fotowoltaicznych znajduje się na stronie www.ecd.pl.

Czym kierować się przy wyborze firmy montażowej?

Jak widać, znalezienie dobrego i rzetelnego wykonawcy jest niezwykle istotne. Na co zatem należy zwrócić uwagę przy wyborze firmy zajmującej się montażem instalacji PV? Szczególnie ważny jest przede wszystkim staż pracy – im firma dłużej istnieje na rynku, tym większe ma doświadczenie. Wykonawca powinien posiadać odpowiednie kwalifikacje, czego najlepszym potwierdzeniem są zezwolenia na prowadzenie działalności, dyplomy oraz certyfikaty. Opłacalnym rozwiązaniem jest zawarcie współpracy z firmą oferującą kompleksowe usługi, w zakresie profesjonalnego doradztwa, zakupu, montażu instalacji oraz późniejszego jej serwisowania i konserwacji. Przed nawiązaniem współpracy z wybraną firmą, warto także sprawdzić jej status prawny – powinna być ona zarejestrowana w KRS oraz CEIDG.

Poszukując firmy montażowej, warto także zapoznać się z opiniami innych klientów na temat usług konkretnego wykonawcy. Niezwykle pomocny będzie w tym przypadku internet oraz wszelkiego rodzaju fora branżowe, serwisy społecznościowe oraz wizytówki Google, gdzie swoimi spostrzeżeniami dzielą się zarówno zadowoleni, jak i rozczarowani klienci.

Pamiętaj, prawidłowy montaż instalacji fotowoltaicznej zmniejsza ryzyko wystąpienia ewentualnych usterek i awarii, co z kolei pozytywnie przekłada się na koszty eksploatacji przydomowej elektrowni.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry