© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jakie pokrycie dachowe wybrać?

Blacha dachowa
 |  Redakcja  |  Budownictwo

 

Budujesz swój własny wymarzony dom? A może jesteś inwestorem/deweloperem i stoisz przed wyborem najlepszego pokrycia dachu dla Twojej inwestycji? To niezwykle ważny i istotny krok, a od trafności Twojej decyzji będzie zależał wieloletni komfort użytkowania bądź ewentualne rozczarowanie. Przecież dach to niezwykle ważny element budowy każdej nieruchomości – chroni przed wszelkiego rodzaju warunkami atmosferycznymi, także tymi ekstremalnymi jak grad czy upał. Niewątpliwie stanowi też ozdobę i walor estetyczny danego budynku.

Dachówka, gont, a może blacha dachowa? Tak, naszym zdaniem zdecydowanie najkorzystniej będzie postawić na ostatnie rozwiązanie. Co to tak właściwie za materiał i z czego się składa? To specjalnie wyprofilowana blacha stalowa, dwustronnie ocynkowana i powlekana wieloma warstwami specjalnego lakieru. Dla porównania gont to także dobry wybór, jednak nie należy zapominać o jego skłonności do porastania mchem, zatem nie sprawdzi się on zbyt dobrze na terenach zalesionych. Tradycyjna dachówka natomiast jest znacznie droższa oraz trudniejsza w montażu. 

Blacha dachowa – dlaczego warto wybrać ten rodzaj materiału na pokrycie dachu? Zaczynając od finansów – takie pokrycie dachu będzie znacznie tańsze niż w przypadku dachówki ceramicznej. Jest to produkt lżejszy oraz niezwykle gładki. Obecnie bardzo często wybierany przez właścicieli domków jednorodzinnych, własnych firm czy różnego rodzaju instytucji. Chętnie  stosowana także przy zabiegu renowacji dachów. Blacha dachowa nada się zarówno na dachy proste, jak i takie o bardziej wymyślnych i ciekawych kształtach. Niewątpliwy atut stanowi jej ogólnodostępność, bogata gama kolorystyczna - od tych podstawowych do nawet bardziej szalonych kolorów oraz nieskomplikowany montaż. Może występować w kilku wariantach: płaska, trapezowa, falista, blachodachówka. 

Przez zakupem blachy dachowej koniecznie zwróć jeszcze uwagę na kilka szczegółów: grubość blachy, rodzaj zastosowanej powłoki (do wyboru mamy: poliestrowe, duralowe, PVDF), stopień odporności antykorozyjnej, okres gwarancji. 

Wciąż masz wątpliwości i wiele pytań wymagających odpowiedzi? W takiej sytuacji niewątpliwie warto czym prędzej odwiedzić sklep budowlany Elmas koło Warszawy. Tam nie tylko zaopatrzysz się w niezbędne pokrycia dachowe, ale także uzyskasz fachową pomoc i doradztwo w kwestii budowy, przebudowy, wykończenia. Firma zapewnia transport zakupionego towaru we wskazane przez klienta miejsce oraz w wybranym przez niego terminie. To najwyższa jakość, miła, profesjonalna obsługa i korzystne ceny.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry